Acasa » Fotbal Intern » Dorinel Munteanu a făcut iureș, după Oțelul Galați – Dinamo București 1-1! A luat decizia și a anunțat că va da afară câțiva fotbaliști: „Vom aduce 5 jucători. Am greșit cu cei pe care i-am luat în vară”

Dorinel Munteanu a făcut iureș, după Oțelul Galați – Dinamo București 1-1! A luat decizia și a anunțat că va da afară câțiva fotbaliști: „Vom aduce 5 jucători. Am greșit cu cei pe care i-am luat în vară”

Gigi Grigorescu
Dorinel Munteanu a făcut iureș, după Oțelul Galați - Dinamo București 1-1! A luat decizia și a anunțat că va da afară câțiva fotbaliști: „Vom aduce 5 jucători. Am greșit cu cei pe care i-am luat în vară”
Dorinel Munteanu a făcut iureș, după Oțelul Galați - Dinamo București 1-1! A luat decizia și a anunțat că va da afară câțiva fotbaliști: „Vom aduce 5 jucători. Am greșit cu cei pe care i-am luat în vară”

Antrenorul Dorinel Munteanu a făcut iureș, după Oțelul Galați – Dinamo București 1-1, și a anunțat că va da afară câțiva fotbaliști.

Echipa Oțelul Galați rămâne neînvinsă în actuala stagiune a Superligii, după remiza de pe teren propriu cu Dinamo, 1-1, din etapa a 10-a.

Tehnicianul Dorinel Munteanu a recunoscut după Oțelul Galați – Dinamo București 1-1 că a greșit cu jucătorii pe care i-a adus în vară și va transfera alți cinci

„Câinii” au deschis scorul în minutul 11, din penalty, prin Selmani, după ce tot el fusese faultat, dar bucuria oaspeților a durat până la jumătatea primei reprize, când a egalat Maciel. La finalul confruntării, tehnicianul echipei din Galați, Dorinel Munteanu, a făcut iureș.

„Vom mai aduce jucători, 2-3-4-5. Cei care au venit în vară nu s-au integrat, ne vom despărți. Veți vedea în 2-3 zile”, a anunțat el.

Fostul mijlocaș s-a referit și la meciul în sine, spunând că Oțelul a pierdut două puncte prețioase, mai ales în contextul în care formația gălățeană a făcut o primă repriză foarte bună.

„Deși am fost în dezavantaj pe o greșeală a portarului nostru, nu a contat. Am pus presiune, am dominat. Meritam să intrăm în avantaj la pauză. Cred că meritam acel penalty. A fost clar, dar nu s-a dat.

Aștept mai mult de la public, să pună presiune din tribune. Dacă se supără suporterii, îmi cer iertare, dar asta gândesc în momentul de față.

Nu știu ce ce a vrut să facă la faza aia, a fost o minge ușoară (n.r. – Iustin Popescu, în minutul 11, când a gafat incredibil). E Superliga, toți jucătorii trebuie să fie concentrați, au responsabilități. După joc nu pot trage concluzii, dar voi lua măsuri drastice.

Eram departe de camera VAR. Specialiștii să comenteze acea fază și maniera de arbitraj. Numai Cisotti a fost faultat de patru ori și nu s-a dat. Am multe să-i reproșez arbitrului, dar nu o fac”, a mai precizat Dorinel Munteanu.

Parteneri
UEFA a suspendat pe viață un antrenor care filma sportivele cu camere ascunse. Ce au descoperit anchetatorii
Mediafax
Cine era Amalia, doctorița moartă pe DN52. Femeia ar fi fost lovită cu mașina intenționat
Cancan.ro
Gelu Voican Voiculescu și-a dat fiica în judecată după ce i-a vândut fictiv un conac ca să scape de executarea RAPPS. Ce a decis instanța
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Andreea Tonciu, senzuală în costum de baie. Imagini de senzație cu bruneta din vacanță! S-a văzut aproape tot prin bikini
Ce se întâmplă, doctore?
EXCLUSIV: Reformele și proiectele din PNRR rămân sub supraveghere până la 5 ani după ultima plată. Bruxelles-ul poate face controale, verificări și audituri
Economedia
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Râzi cu lacrimi
O coliziune de proporții a lovit Calea Lactee!
Descopera.ro
Nu a luat 150.000 euro! Câți bani a primit Dumbo de fapt, de la Pro TV, pentru că a câștigat Desafio: Aventura
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Oficial: când se lansează noul joc al seriei World of Tanks
Go4Games
Droguri ascunse în bidoane de ulei și vândute la un service auto din Iași. „Vulcanizarea” costa între 500 și 1.000 de lei
Promotor.ro