Decizie radicală luată de Rădoi: „Nu mă mai întorc în România! Mi-e rușine de ce se întâmplă aici”

Mirel Rădoi se declară dezgustat de faptul că Gigi Becali a fost condamnat în dosarul "Valiza" și spune că e decis să uite de țara natală. Fostul internațional a anunțat că vrea să rămână în Emirate și după încheierea carierei și că nu mai poate fi convins să revină asupra deciziei.
Decizie radicală luată de Rădoi: "Nu mă mai întorc în România! Mi-e rușine de ce se întâmplă aici"

Mirel Rădoi se declară dezgustat de faptul că Gigi Becali a fost condamnat în dosarul „Valiza” și spune că e decis să uite de țara natală.  Fostul internațional a anunțat că vrea să rămână în Emirate și după încheierea carierei și că nu mai poate fi convins să revină asupra deciziei.

Fiindcă mi-e rușine de ce i s-a întâmplat nașului meu. De fapt, treaba asta mă face să nu mă mai întorc în România. Mi-am luat deja casă acolo, în Emirate, și o să rămân acolo, după ce îmi termin cariera.

Nu. România e o țară în care n-ai siguranță. Eu sunt și genul de om care vorbesc, atunci când am ceva de spus. Dacă o să supăr pe cineva cu influență politică, așa cum s-a întâmplat cu Gigi, și sunt trimis și eu la închisoare? Ce o să facă atunci familia mea? Nu e mai bine să stau departe de aici, liniștit, și să-mi văd de treabă?„, a declarat Mirel Rădoi pentru Adevărul.
 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]