De ce au ales oficialii lui FCSB ca derby-ul cu CFR Cluj să aibă loc la Buzău. „N-am fost de acord să jucăm pe «Arcul de Triumf»” | VIDEO EXCLUSIV ProSport LIVE

Gheorghe Mustață, liderul galeriei FCSB, a dezvăluit în cadrul emisiunii ProSport LIVE de ce au ales oficialii vicecampioanei României să joace derby-ul cu CFR Cluj la Buzău.

După ce au aflat că pe Arena Națională nu pot juca ultima etapă a play-off-ului din cauza unui festival, iar pe stadionul din Ghencea au primit interzis, oficialii lui FCSB au fost nevoiți să se reorienteze.

Chiar dacă aveau opțiunea de a cere ca meciul cu CFR Cluj din ultima etapă a play-off-ului să se joace pe stadionul „Arcul de Triumf”, oficialii lui FCSB au ales ca „finala” pentru titlu să aibă loc la Buzău.

De ce au ales oficialii lui FCSB să joace la Buzău derby-ul cu CFR Cluj

Gheorghe Mustață a dezvăluit că a discutat cu Mihai Stoica despre arena unde ar trebui să aibă loc derby-ul FCSB – CFR Cluj, iar aceștia au ales stadionul din Buzău deoarece este mai mare.

„Eu am avut o discuție în urmă cu o lună și ceva cu domnul Meme. Eu, într-adevăr, nu am fost de acord să jucăm pe «Arcul de Triumf», pentru că este mic și atunci Meme a analizat situația și am zis plan B: rămâne la Buzău, pentru că e stadionul un pic mai mare”, a spus Gheorghe Mustață, la ProSport Live.

Noul stadion Arcul de Triumf

FCSB joacă „finala” cu CFR Cluj la Buzău

După ce Vasile Dîncu a anunțat că FCSB trebuie să primească acceptul rivalilor de la CSA Steaua ca să joace pe stadionul din Ghencea, Mihai Stoica, managerul general al vicecampioanei României, a anunțat că duelul cu CFR Cluj din ultima etapă a play-off-ului va avea loc la Buzău.

„Vom juca la Buzău, aşa cum am spus de prima oară, dar să vedem dacă meciul ăla (n.r. cu – CFR Cluj, din ultima etapă) se va juca cu titlul pe masă. Dacă nu se va juca cu titlul pe masă, nu mai e atât de important unde se va juca. În opinia mea, indiferent de miza meciului, se va juca la Buzău”, a spus Mihai Stoica în urmă cu două zile.

Stadionul de la Buzău are o capacitate de 13.400 de locuri, în timp ce noua arenă „Arcul de Triumf” din București are 8.207 locuri.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Efectul Alex Eala! O tară întreagă s-au îndrăgostit de tenis după victoria de la Washington
Mediafax
'Din păcate, s-a gravat'. Dan Alexa, dezvăluiri triste despre starea de sănătate a Alinei Pușcău. Ce discuție au avut cu două zile în urmă
Cancan.ro
„Dimineață mi-am pus plapuma”. Disperat de caniculă, un fost sportiv și-a amenajat subsolul blocului și doarme acolo în fiecare noapte
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată astăzi Dana Nicolaescu, la 13 ani de la moartea lui Sergiu Nicolaescu. Transformarea care i-a surprins pe toți
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. El către ea: – Ce îți place să ți se facă?
Râzi cu lacrimi
Studenta care a sfidat regimul lui Hitler și a plătit cu viața
Descopera.ro
Vincenzo Castellano a cerut-o în căsătorie pe Elena Economu! După doi ani de iubire, fostul soț al Antoniei se pregătește de nuntă
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
World of Warships Legends sărbătorește 7 ani de existență cu activități festive și recompense
Go4Games
Prima Tesla Model S Signature din România a fost livrată! Cine este proprietarul?
Promotor.ro