Acasa » Cupa României » Momente de panică la Oțelul – FCSB, din Cupa României Betano! Meciul a fost întrerupt după ce s-a dat cu gaze, iar fotbaliștii nu au mai putut continua jocul

Momente de panică la Oțelul – FCSB, din Cupa României Betano! Meciul a fost întrerupt după ce s-a dat cu gaze, iar fotbaliștii nu au mai putut continua jocul

Momente de panică la Oțelul - FCSB, din Cupa României Betano! Meciul a fost întrerupt după ce s-a dat cu gaze, iar fotbaliștii nu au mai putut continua jocul

Meciul dintre Oțelul și FCSB, din Cupa României Betano, a fost întrerupt după ce din tribune s-a dat cu gaze, iar fotbaliștii nu au mai putut juca timp de minute bune.

Vicecampioana României a mers la Galați pentru a doua etapă a Cupei, unde a dat peste divizionara secundă Oțelul.

Gazdele au fost foarte arțăgoase și s-au ținut bine de echipa lui Mihai Pintilii, reușind să păstreze poarta intactă până spre final, când tabela indica 0-0. Cu puțin timp înainte ca arbitrul de rezervă să indice minutele de prelungiri, pe stadion s-a întâmplat un episod cu totul neașteptat: din tribune s-a dat cu gaze – cel mai probabil, spray cu piper – iar jocul a fost întrerupt.

Momente de panică la Oțelul – FCSB, din Cupa României Betano! Meciul a fost întrerupt după ce s-a dat cu gaze, iar jucătorii nu au mai putut continua jocul

Meciul dintre Oțelul și FCSB, din Cupa României, a oferit scene incredibile cu puțin timp înainte de final. O parte dintre suporterii gălățenilor au ales să „fure startul”, astfel că au plecat de pe stadion, iar în aglomerația produsă s-a petrecut un incident pe cât de neașteptat, pe atât de periculos.

Arbitrul asistent de pe acea parte a fost primul care a acuzat probleme, apoi i-au urmat centralul și cei mai mulți dintre jucătorii de pe teren.

Din cauza mirosului foarte puternic, fotbaliștilor a început să le curgă nasul și au început să lăcrimeze, astfel că timp de minute bune jocul a fost oprit. Arbitrul a hotărât reluarea meciului după ce s-a asigurat că sănătatea fotbaliștilor nu este pusă în pericol.

În cele din urmă, jocul s-a încheiat la egalitate, 0-0.

Echipele de start la Oțelul – FCSB

Oțelul (4-3-3): Dur-Bozoancă – Farcaș, Sîrghi, Yabre, Panait – Cisotti, I. Neagu (cpt.), Jardan – Berisha, Cîrjan, Al. Nica
Rezerve: R. Pop – A. Rus, Azinovic, Kip, Adăscăliței, Ghiocel, Mitoi, Cireș, Bokhashvili
Antrenor: Dorinel Munteanu

FCSB (4-3-3): A. Vlad – Pantea, Haruț, Bouhenna, Boboc – Dulca, Nikolov, Radaslavescu – Miculescu, B. Rusu, Coman (cpt)
Rezerve: Ducan – V. Crețu, I. Stoica, Dumiter, Tudor, Musi, Ciobanu, S. Șerban
Antrenor: Mihai Pintilii

Stadion: Oțelul, Galați
Arbitru: Rareș Vidican / Asistenți: George Duță și Mihăiță Necula

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]