25 mai 2019 7516 afişări Cupa Romaniei
Hagi şi-a ieşit din minţi la pauză! "Regele" l-a scos din echipă pe Cojocaru, după golul marcat de Alibec. Portarul a rămas la vestiare şi în poartă a intrat rezerva Tordai ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Gheorghe Hagi a reacţionat nervos la pauză, după ce Cojocaru a fost învins de Alibec în prima repriză, astfel că portarul Viitorului a fost înlocuit după 45 de minute cu Tordai, portarul de rezervă.

Alibec a înscris în minutul 41, dintr-o lovitură liberă de la 18 metri. Şeptarul Astrei l-a învins pe Cojocaru cu un şut expediat la colţul scurt. Zidul Viitorului a părut aşezat extrem de prost, iar Alibec a catapultat mingea în plasă pentru 1-0. Cojocaru n-a avut nicio reacţie, iar Hagi şi-a ieşit din minţi la pauză.

"Regele" n-a mai stat pe gânduri şi l-a lăsat pe Cojocaru la vestiar. În locul său, a fost introdus portarul de rezervă, Arpad Tordai. Acesta a mai apărat la Ploieşti în acest sezon, în prima parte a campionatului fiind împrumutat la Petrolul.