Ce le-a putut face Florin Tănase coechipierilor de la FCSB după meciul cu U Cluj! Surpriză pentru toată echipa la Arena Națională | FOTO

Fanii au luat cu asalt Arena Națională cu gândul că FCSB va obține o victorie așteptată. În ciuda semieșecului înregistrat, fotbaliștii lui Toni Petrea au fost ovaționați.

A fost și cazul lui Florin Tănase, vedeta și golgheterul echipei, căruia fanii i-au cerut sutografe după terminarea partidei.

Mai amabil ca niciodată, atacantul a stat minute bune alături de suporteri împărțind semnături și facând poze spre exasperarea coechipierilor care se grăbeau să ajungă la cei dragi.

Ce le-a putut face Florin Tănase coechipierilor de la FCSB! Autocarul n-a putut pleca de la Arena Națională

Autocarul celor de la FCSB a staționat minute bune doar pentru a-l aștepta pe Florin Tănase, deși meciul se terminase de aproape o oră.

FCSB a început cu stângul noul campionat după ce a terminat la egalitate duminică seara, scor 1-1 (0-1), cu echipa Universitatea Cluj, pe Arena Naţiională, într-un meci contând pentru etapa 1 din Superligă.

Prima parte a meciului dintre FCSB şi Universitatea Cluj a avut două goluri anulate, câte unul de fiecare parte (Florin Tănase – FCSB, min 34, anulat pentru ofsaid, respectiv Tescan – Universitatea Cluj, min 24, anulat cu VAR pentru henţ).

Adrian Bălan a deschis scorul pentru clujeni în al patrulea minute de prelungiri al reprizei întâi.

În minutul 53 Gorcea l-a faultat în careu pe Florin Tănase, arbitrul Marian Barbu a acorday penalti pe care l-a transformat acelaşi Florin Tănase.

FCSB – FC Universitatea Cluj 1-1 (0-1), Arena Naţională – Bucureşti

Au marcat: Florin Tănase (55 – penalty), respectiv Adrian Bălan (45+4).

Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); al patrulea oficial: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)

Arbitru video: Andrei Antonie (Bucureşti); arbitru asistent video: Marius Badea (Râmnicu Vâlcea)

Observatori: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea) – CCA, Eduard Alexandru (Ploieşti) – LPF