Acasa » Fotbal Intern » Bănel Nicoliță, dorit de o echipă din Liga 1. „Am avut ofertă de 4.000 de euro pe lună!” De ce a refuzat

Bănel Nicoliță, dorit de o echipă din Liga 1. „Am avut ofertă de 4.000 de euro pe lună!” De ce a refuzat

Bănel Nicoliță, dorit de o echipă din Liga 1. „Am avut ofertă de 4.000 de euro pe lună!” De ce a refuzat
Banel Nicolita in meciul de fotbal dintre Steaua Bucuresti si Valerenga FC, contand pentru Cupa UEFA, disputat pe Stadionul Gheorghe Hagi din Constanta, joi 29 septembrie 2005. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Bănel Nicoliță a recunoscut că a fost dorit de o echipă din Liga 1 în urmă cu șase luni, în perioada de mercato din iarnă, dar fostul fotbalist al FCSB-ului a refuzat oferta.

Fostul fotbalist al celor de FCSB susține că i s-a propus un salariu lunar în valoare de 4.000 de euro, dar că nu a dorit să renunțe la CS Făurei, formație la care a investit foarte mulți bani.

Banel Nicoliță a fost dorit de o echipă din Liga 1

„Sincer, acum şase luni am avut ofertă de la Liga 1. Nu vă spun echipa, am avut ofertă de 4000 euro pe lună. Am spus că am investit foarte mulţi bani în echipa asta (n.r. – CS Făurei), nu e vorba numai desore bani. Banii oricum i-am pierdut, nu-i mai recuperez niciodată.

Timpul meu… Eu, de patru ani, fac zi de zi Bucureşti-Făurei, fac patru ore numai pe drum, plus antrenamentul. Eu îl pregătesc. Mă asigur dacă jucătorii au apă la antrenament, dacă au mâncare, motorină. Eu trebuie să fiu tot timpul omul limpede la minte”, a declarat Bănel Nicoliță pentru Telekom Sport. 

Bănel Nicoliță pariază pe FCSB

Bănel Nicoliță a vorbit și despre duelul din Liga 1 pentru titlu, iar fostul internațional român este de părere că FCSB este favorită să termine pe primul loc în sezonul 2020 – 2021.

„Sunt echipe cu foarte multă ambiţie, cum e Craiova. Cu siguranţă îşi doresc foarte mult să câştige, dar Steaua (n.r. – FCSB) cum a început anul acesta… A început foarte bine şi mă bucur”, a mai spus fotbalistul.

  • 35 de ani are Bănel Nicoliță
  • 50.000 de euro este cota lui Bănel Nicoliță, conform transfermarkt.com
  • 263 de meciuri, 35 de goluri și 42 de pase decisive are Bănel Nicoliță la FCSB
Parteneri
Surpriză uriașă la Roland Garros. O jucătoare poloneză o elimină pe cea 22-a favorită
Mediafax
Ce arată analizele toxicologice în cazul lui Vlad Verdeș, tânărul care și-a înjunghiat mortal tatăl polițist. Martorii spuneau că e posedat!
Cancan.ro
Momentul incredibil în care un scafandru scapă ca prin minune de o balenă care aproape l-a înghiți
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată acum Sânziana Buruiană, după 11 ani de alăptat fără oprire. Care este motivul pentru care nu a stopat procesul: Nu renunțăm momentan
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Descopera.ro
Pensii mai mici cu 480 lei, de la 1 ianuarie 2027. Care sunt pensionarii din România afectați și care este condiția
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
YUGO, readus la viață de un sârb care a studiat în România. Primul model: un hibrid mai ieftin decât Dacia
Promotor.ro