Atenție, pericol de goluri! CFR – U Craiova este derby-ul celor mai în formă jucători români. Țucudean sau Mitriță?

Atenție, pericol de goluri! CFR - U Craiova este derby-ul celor mai în formă jucători români. Țucudean sau Mitriță?
Vlad Măcicășan
Atenție, pericol de goluri! CFR - U Craiova este derby-ul celor mai în formă jucători români. Țucudean sau Mitriță?

Derby-ul rundei din Liga I propune o bătălie între cei mai în formă jucători de atac pe care îi are România. Golgheterii George Țucudean și Alexandru Mitriță au statistici impresionante înainte de meciul direct. Atacantul CFR-ului are 7 goluri în campionat și o medie de o reușită la 100 de minute jucate. Olteanul Alexandru Mitriță stă și mai bine la capitolul eficiență. Mijlocașul ofensiv a reușit un gol la 89 de minute jucate, dacă ne referim doar la partidele de campionat. 8 goluri în 8 meciuri a reușit Mitriță.

Per total, Țucudean îl depășește pe adversarul de astăzi la numărul de goluri marcate în toate competițiile. A bifat 16 partide în actualul sezon, incluzând meciurile de la echipa națională și cele din preliminariile Europa League și a marcat 10 goluri. În cei doi își pune speranțele și Cosmin Contra, pentru partidele cu Lituania și Serbia.

Surpriza Koljic?

Cu cei mai în formă jucători de atac români în teren, surpriza ar putea veni de la Elvir Koljic. Bosniacul a impresionat în cele 3 meciuri jucate pentru U Craiova. Are 4 goluri și o medie de o reușită la 67 de minute jucate. Eficiența sa nu este o surpriză pentru vârful de 23 de ani. Koljic a marcat și în Bosnia 8 goluri în 7 meciuri, în actuala stagiune, înainte de a se transfera la Craiova.

Țucudean vs. Mitriță

  • Tucudean: 16 meciuri/ 10 goluri
  • Liga 1: 8 meciuri/ 7 goluri
  • Europa League: 4 meciuri/ 2 goluri
  • Echipa națională: 1 meci/ 1 gol
  • Medie în campionat: 1 gol la 100 minute
  • Medie în toate competițiile: 1 gol la 136 minute

 

  • Mitriță: 13 meciuri/ 8 goluri
  • Liga 1 8 meciuri/ 8 goluri
  • Europa League: 2 meciuri/ 0 goluri
  • Echipa națională: 2 meciuri/ 0 goluri
  • Medie în campionat: 1 gol la 89
  • Medie în toate competițiile: 1 gol la 129
Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Fenomen SPECTACULOS astăzi! Eclipsa de Soare poate fi observată din România. Care sunt cele mai bune locuri
Mediafax
Anna și pensionarul MApN s-au autodenunțat. Gestul de pe Transfăgărășan e pistol cu apă. Iubirea lor a trecut granița (și nu doar o dată)!
Cancan.ro
Ambasada Rusiei la București, sfidare la adresa dovezilor MAE privind dronele doborâte: „Ni s-a arătat polistiren”
Adevarul.ro
Marius Măldărăşanu a susţinut că Andrei Nicolescu a încercat să-l păcălească, iar preşedintele lui Dinamo i-a dat replica: ”Asta a fost istoria”
Orangesport
Cum arăta Denise Rifai înainte de a cunoaște celebritatea. Imagini rare cu prezentatoarea tv! Tatăl arab îi restricționa anumite lucruri
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – Ieri m-am jucat cu soția de-a doctorița și pacientul!
Râzi cu lacrimi
Furnicile lucrează mai bine în grupuri mari, au aflat oamenii de știință
Descopera.ro
Cine este Anna și cum l-a 'smintit' pe pensionarul MApN care i-a scris numele pe stâncă. Povestea 'interzisă' care se ascunde în spatele graffitiului de pe Transfăgărășan
Cancan.ro
ProTV vs. Antena 1! Vedetele care au trădat şi s-au mutat de la un post la altul după ce au cunoscut celebritatea
Ciao.ro
Pisicile războinice cuceresc acest joc
Go4Games
Dacia Sandero Hybrid 155 poate fi comandată în România. Cât costă rivalul lui BYD Dolphin G DM-i
Promotor.ro