ASU Politehnica defilează în Liga a IV-a! Victorie lejeră cu Auto Timişoara

20 sep 2013 1871 afişări Fotbal Intern

Alb-violeţii antrenaţi de Paul Codrea au câştigat un derby local din eşalonul al patrulea, în faţa concitadinei Auto.

Echipa susţinută de Peluza Sud Timişoara s-a impus cu 3-0 şi s-au apropiat la două puncte de ocupanta primului loc din Liga a IV-a Timiş, Progresul Gătaia.

Tulcan a deschis scorul în minutul 10, din penalty, Ionuţ a marcat pentru 2-0, cu un vole superb din afara careului (’26), iar Neagoie a marcat cu capul ultimul gol al meciului, în minutul 87, după o centrare a lui Vucea de pe partea stângă.
Paul Codrea a utilizat următoarea echipă: Burtic – Birău, Oberşterescu (’62 Secotă), Gălan, Maranescu – Ilie (’69 Vucea), Opriş, Popoviciu, Ionuţ (’66 Neagoie) – Făgeţan (’83 Vişan), Tulcan.

"Nu sunt foarte încântat de aspectul jocului, dar am jucat la doar două zile după un meci greu la Chişoda. Câştigăm la scoruri mai categorice în deplasare, pentru că afară echipele se deschid, încearcă să atace, acasă e puţin mai greu. Cu toate că am avut meciul în mână de la început. Dar avem ceva de învăţat şi de la meciul ăsta", a spus Codrea după meci.