VIDEO | Dovada că s-a terminat şi va pleca! Un star de la Barcelona şi-a ieşit din minţi la meciul cu Manchester City

25 feb 2015 7486 afişări Comentează şi tu Fotbal Extern

Barcelona a reuşit să învingă în manşa tur a optimilor UEFA Champions League pe Manchester City, scor 2-1, dar camerele televiziunilor nu au zăbovit asupra lui Messi, care a ratat în minutele de prelungire o lovitură de la 11 metri, ci pe colegul său de echipă, Dani Alves. În minutul 75 al partidei, Luis Enrique a decis să îl scoată de pe teren şi să îl introducă în locul său pe Adriano.

Iar dacă iniţial s-a crezut că este vorba despre o accidentare a lui Dani Alves, reacţia fundaşului brazilian nu a lăsat loc de nicio interpretare. Jucătorul Barcelonei a ieşit de pe teren, a refuzat să dea mâna cu Luis Enrique, pe care l-a ignorat în totalitate, iar în drumul său spre vestiare a lovit un bax cu apă, vărsându-şi frustrarea în privinţa schimbării. Nu a urmărit ultimul sfert de oră al partidei pe care colegii săi au reuşit să o câştige. Iar presa internaţională deja anticipează faptul că jucătorul în vârstă de 31 de ani nu îşi va prelungi contractul cu gruparea catalană.