Tottenham a trăit una dintre cele mai mari umilințe din ultimii ani

Tottenham a trăit una dintre cele mai mari umilințe din ultimii ani

Tottenham a trăit, marți seară, una dintre cele mai mari umilințe din ultimii ani. Finalista Ligii Campionilor a fost eliminată în 16-imile Cupei Ligii Angliei de Colchester, o formație din Liga 4.

Scorul în cele 90 de minute a fost 0-0, astfel că s-a ajuns la executarea loviturilor de pedeapsă. Tottenham a ratat prima și ultima execuție, prin Eriksen și Lucas, în timp ce formația din eșalonul patru englez a ratat una singură. Eliminarea este și mai surprinzătoare, dacă ne uităm pe primul ”11” al formației pregătite de Pochettino. Antrenorul a pus în teren câțiva jucători care în mod normal fac parte din prima echipă. În partea secundă, au mai intrat și jucătorii Eriksen, Lamela și Son.

Echipa folosită de Tottenham: Gazzaniga – Walker Peters, Tanganga (Son, min. 66), Sanchez, Davies – Wanyama, Dier – Lucas, Alli, Skipp (Lamel, min. 78) – Parrott (Eriksen, min. 67).

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]