VIDEO - Eric Bicfalvi a marcat golul de onoare al lui Volyn în meciul cu Metalist Harkov, scor 1-4

24 apr 2014 366 afişări Stranieri

Erik Bicfalvi a marcat un gol în meciul pe care echipa lui, Volyn Luţk, l-a pierdut pe teren propriu în faţa lui Metalist Harkov (1-4). Fostul mijlocaş al Stelei a înscris în prelungiri (90+2) reuşita de onoare a formaţiei sale. Patru goluri a marcat în actualul sezon Bicfalvi şi a bifat şi patru pase decisive.

Tot la Volyn Luţk a fost titular şi celălalt român al echipei, Florentin Matei, care a fost schimbat după 70 de minute cu Babatunde.

După acest eşec, Volyn rămâne pe locul 12 în campionatul Ucrainei, cu 27 de puncte, dar este departe de grijile retrogradării.

Tot joi a jucat şi Hoverla Ujgorod, formaţia românilor Răzvan Cociş, Cristian Oros şi Marius Niculae. Primii doi au fost titulari, dar numai Cociş a jucat toate cele 90 de minute. Oros a fost schimbat după 18 minute cu Wallace, iar Marius Niculae a rămas pe banca de rezerve. Hoverla a pierdut acasă în faţa lui Dnepr Dnepropetrovsk, scor 0-2.