VIDEO | Chiricheş, umilit de un adversar în meciul cu Sassuolo! Fundaşul român, chinuit de driblingul serii din Serie A

10 mar 2019 6024 afişări Comentează şi tu Stranieri

Vlad Chiricheş (29 de ani) a evoluat în premieră pentru Napoli în acest sezon de Serie A, în meciul cu Sassuolo, încheiat la egalitate, 1-1. Fundaşul român a fost trimis în teren de Carlo Ancelotti încă din primul minut şi a făcut ”cuplu” în centrul defensivei cu senegalezul Kalidou Koulibaly.

Jeremie Boga (22 de ani), jucătorul trecut şi pe la Chelsea, nu l-a iertat pe fundaşul român şi i-a strecurat mingea printre picioare, acesta fiind, cel mai probabil, driblingul partidei. Este al doilea meci pentru Chiricheş în acest sezon, după cel din Europa League cu Zurich.

Chiricheş a evoluat în prima repriză pentru vicecampioana Italiei, fiind schimbat la pauză cu Sebastiano Luperto. Acesta poate evolua şi în meciul din optimile Europa League cu austriecii de la Salzburg, partida în care Koulibaly nu poate evolua din cauza unei suspendări.

VIDEO CU DRIBLINGUL LUI JEREMIE BOGA

Napoli rămâne pe locul doi în Serie A, cu 57 de puncte, dar distanţa faţă de liderul Juventus s-a mărit la 18 puncte. AC Milan completează podiumul, cu 51 de puncte.