Turcii au tras concluziile despre George Pușcaș, fotbalist român care evoluează la Bodrumspor, în SuperLig, și sunt de părere că atacantul și-a relansat cariera în Turcia.
Fotbalistul, care este deja de mai bine de jumătate de sezon la actuala sa echipă, are evoluții foarte bune și a fost decisiv în repetate rânduri pentru Bodrumspor.
George Pușcaș, fotbalist care părea într-un declin total, pare că și-a găsit în sfârșit locul. Ajuns în Turcia, după mai multe experiențe eșuate în Italia, internaționalul român a reușit să se adapteze foarte bine la Bodrumspor, formație care evoluează în prima ligă.
Acesta a fost decisiv în repetate rânduri pentru echipa pe care o reprezintă de mai bine de jumătate de sezon. Astfel, turcii au tras deja o concluzie despre George Pușcaș și au avut numai cuvinte de laudă la adresa lui.
„Turnul românesc, George Pușcaș, care a mai jucat la echipe precum Inter, Reading, Benevento și Genoa în cariera sa, a prins din nou viață la Bodrum FK.
Puşcaş a marcat împotriva unor echipe precum Konyaspor, Adanademirspor (două goluri), Antalyaspor, Beşiktaş, Başakşehir şi Hatayspor în meciurile pe care le-a jucat în SuperLig. Contractul său se încheie pe 30 iunie 2027.
Perioada sa bună a continuat și în meciurile din Cupa Turciei, Pușcaș marcând 3 goluri împotriva lui Kastamonuspor și a pasat decisiv în duelurile cu Kastamonuspor, Kırklarelispor și Antalyaspor”, au scris turcii de la XBodrum despre atacantul român.
George Pușcaș se descurcă de minute în Turcia. Fotbalistul român și-a făcut apariția în 29 dintre partidele disputate de Bodrumspor, reușind să marcheze de zece ori.
Conform platformei de specialitate Transfermarkt, George Pușcaș este cotat în acest moment la suma de 1.3 milioane de euro. În prezent, echipa românului se află pe locul al 16-lea din SuperLig, cu 30 de puncte acumulate după 27 de etape disputate
În următoarea etapă din SuperLig, Bodrum are parte de o nouă misiune decisivă. Echipa lui George Pușcaș va juca pe teren propriu, contra celor de la Fenerbahce, echipa antrenată de portughezul Jose Mourinho.
Reamintim că George Pușcaș nu a fost convocat de Mircea Lucescu la echipa națională, pentru meciurile pe care România le-a disputat în fața naționalei din Bosnia și Herțegovina și în fața naționalei din San Marino.
Introdu cuvântul căutat și apasă ENTER