Acasa » Fotbal Extern » Stranieri » Tot cel mai slab

Tot cel mai slab

Profitând de accidentarea titularului Fucile, Cristi Săpunaru ar putea juca marți, în optimile Ligii Campionilor, contra lui Atletico Madrid, chiar dacă în ultima etapă de campionat a avut o evoluție modestă. „Românul a revenit ca titular în prima ligă (n.r. - pentru prima dată de la accidentarea suferită în decembrie), dar nu s-a folosit de această oportunitate. A fost sub nivelul coechipierilor săi", a scris publicația Mais Futebol, caracterizând prestația lui Săpunaru în deplasarea lui FC Porto de la Pacos Ferreira (2-0).
Tot cel mai slab

Profitând de accidentarea titularului Fucile, Cristi Săpunaru ar putea juca marți, în optimile Ligii Campionilor, contra lui Atletico Madrid, chiar dacă în ultima etapă de campionat  a avut o evoluție modestă.

„Românul a revenit ca titular în prima ligă (n.r. – pentru prima dată de la accidentarea suferită în decembrie), dar nu s-a folosit de această oportunitate. A fost sub nivelul coechipierilor săi”, a scris publicația Mais Futebol, caracterizând prestația lui Săpunaru în deplasarea lui FC Porto de la Pacos Ferreira (2-0).

A primit nota 4 în O Jogo

De asemenea, confirmând forma slabă a internaționalului nostru, ziariștii de la O Jogo l-au notat cu 4, la fel ca pe atacantul Farias. Fostul rapidist a fost integralist pe partea dreaptă a defensivei, însă nu l-a convins nici de această dată pe tehnicianul Jesualdo Ferreira că reprezintă o soluție pentru viitor. Mai ales că „dragonii” forțează recuperarea uruguayanului Fucile, afectat de o entorsă, în vederea meciului de marți din optimile Ligii Campionilor. Dacă sud-americanul nu se va reface în timp util, meciul de la Madrid, cu Atletico, ar putea reprezenta ultima șansă a lui Săpunaru de a schimba imaginea nefavorabilă pe care o are în acest moment în Portugalia.

10 meciuri a jucat Săpunaru pentru FC Porto în campionatul Portugaliei, de fiecare dată fiind titular


Keșeru, „dublă” pentru Tours

Claudiu Keșeru a marcat primele sale goluri pentru divizionara secundă franceză Tours, acolo unde a fost împrumutat de FC Nantes până la finalul sezonului. Atacantul român a punctat în minutele 44 și 87 ale meciului de acasă cu Nimes, scor 4-1, rezultat care a urcat-o pe Tours pe locul 10 în clasament.