Şumudică, ce noroc! Rămâne pe un loc onorabil în Turcia după un gol de milioane, marcat în prelungiri. VIDEO

24 sep 2017 18433 afişări Comentează şi tu Stranieri

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Şumudică, a remizat, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Kasimpaşa, în etapa a şasea din campionatul Turciei.

Gazdele au deschis scorul în minutul 38, prin Michael Rangel, iar pentru Kayserispor a egalat Atila Turan, în cel de-al doilea minut din prelungirile reprizei a doua, cu un şut fabulos, de la peste 30 de metri.

La Kayserispor, portarul Silviu Lung Jr, fundaşul Cristian Săpunaru şi mijlocaşul brazilian Fernando Boldrin au fost integralişti.

În urma acestui rezultat de egalitate, echipa lui Şumudică a acumulat 11 puncte şi se află pe locul 5, la egalitate cu Fenerbahce, care este pe 4, şi la două puncte de Goztepe, Beşiktaş şi Galatasaray, primele trei clasate. Kasimpaşa ocupă poziţia a 10-a, cu opt puncte.