Mircea Lucescu, gest de milioane înainte de a semna cu Dinamo Kiev! Giovanni Becali: „Era normal să facă asta” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

Cunoscutul impresar Ioan Becali (68 de ani) a fost invitatul emisiunii ProSport Live și a vorbit, printre altele, despre numirea lui Mircea Lucescu (74 de ani) în funcția de antrenor principal la Dinamo Kiev. 

Giovanni Becali este de părere că Mircea Lucescu, înainte de a semna cu rivala Dinamo Kiev, i-a cerut acordul lui Rinat Ahmetov, patronul lui Șahtior Donețk, echipa pe care a antrenat-o timp de 12 ani în Ucraina.

Giovanni Becali: „Mircea Lucescu i-a cerut acceptul lui Ahmetov”

„Lucescu nu poate să stea, chiar dacă are o vârstă. A tatonat, dar decizia finală a fost după ce a discutat cu Ahmetov. E normal că i-a cerut acceptul, măcar din respect. Eu cred că el a cerut această permisiune, pentru că Ahmetov e un om care vrea respectul. Ahmetov te primește acolo, trimite avion privat unde vrei. Dinamo Kiev e totuși o echipă cu un CV mai bogat decât Șahtior. Lucescu cred că a fost omul potrivit, dar cred că are nevoie de cel puțin doi ani”, a spus Giovanni Becali, la ProSport Live.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]