Șumi-dans! Marius Șumudică a făcut specacol în tribună, după golul marcat de Alex Maxim în prelungiri | VIDEO

Șumi-dans! Marius Șumudică a făcut specacol în tribună, după golul marcat de Alex Maxim în prelungiri | VIDEO
Marius Sumudica, la un pas sa fie batut in tribune, cu Antalyaspor

Gaziantep a obținut un nou egal în prelungiri în campionatul Turciei. Echipa lui Marius Șumudică a remizat cu Trabzonspor, scor 1-1, în etapa a patra, iar antrenorul român a fost în centrul atenției în tribună.

Alexandru Maxim, mijlocașul în vârstă de 30 de ani al lui Gaziantep, l-a salvat din nou pe antrenorul Marius Șumudică, după ce a marcat un nou gol în prelungiri și a adus un punct pentru echipa sa.

Marius Șumudică, dans în tribună după golul lui Alex Maxim

Trabzonspor a deschis scorul în minutul 64, prin Campi, și soarta meciului părea a fi decisă în favoarea oaspeților. A sosit însă minutul 90, iar Flavio a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. Trabzonsport a rămas în zece oameni, iar Gaziantep a beneficiat de un penalty.

Alexandru Maxim a fost cel care și-a asumat responsabilitatea și a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri, aducând astfel un punct prețios pentru Gaziantep. Marius Șumudică a fost cel mai fericit și a început să danseze în tribună.

Atât Alexandru Maxim cât și Alin Toșca au fost titulari în cadrul acestei partide. Fundașul a fost înlocuit pe final, în minutul 84. Această reușită a lui Alex Maxim a venit după ce și în etapa precedentă internaționalul român a marcat în prelungiri, tot din penalty, în meciul cu Goztepe, încheiat la egalitate, scor 2-2.

VIDEO: Marius Șumudică a început să danseze după golul lui Alex Maxim

Gaziantep a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Trabzonspor, însă rămâne pe locul 15 în clasamentul primei ligi din Turcia, după patru etape disputate.

Pentru echipa lui Marius Șumudică urmează meciul cu Antalyaspor, din etapa a cincea a primei ligi din Turcia, programat duminică, 18 octombrie, de la ora 20:00.

Antalyaspor este echipa de pe locul 4, aflată la egalitate cu Karagumruk (locul 1), Alanyaspor (locul 2), Galatasaray (locul 3) și Hatayspor (locul 5).

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]