„Mai bine 5 pahare de vin și o țigară decât o noapte în club!”

Fundașul Sienei spune în Libertatea că atunci când vine vorba de distracție, nu depășește măsura. "Nu-mi plac deloc cluburile de noapte, prefer să mănânc ceva la un restaurant select. Decât să pierd nopțile prin cluburi, mai bine o mâncare bună, 2, 3, 5 pahare cu vin și o țigară", spune Moți. Cosmin Moți mai povestește și despre cum a fost la un pas să ajungă la Rapid. "Atunci m-a vrut Rapidul, chiar îmi cumpărasem bilete de tren pentru București, dar pe scara acceleratului m-am răzgândit. Mi-a fost frică atunci de Capitală. Dinel Staicu tocmai cumpărase CSM Reșița și a luat mai mulți jucători de aici. Eu am semnat în parcare. Primul contract a fost de 100 de euro pe luna și 1.800 de lei indemnizație. Erau bani pentru un puști ca mine. Pana la 17 ani, nu plecasem cu echipa de club nicăieri în străinătate. Iar cea mai mare reușita a fost o calificare în finala zonală a campionatului republican de juniori", spune Moți.
"Mai bine 5 pahare de vin și o țigară decât o noapte în club!"

 

Fundașul Sienei spune în Libertatea că atunci când vine vorba de distracție, nu depășește măsura.

"Nu-mi plac deloc cluburile de noapte, prefer să mănânc ceva la un restaurant select. Decât să pierd nopțile prin cluburi, mai bine o mâncare bună, 2, 3, 5 pahare cu vin și o țigară", spune Moți.

Cosmin Moți mai povestește și despre cum a fost la un pas să ajungă la Rapid.

"Atunci m-a vrut Rapidul, chiar îmi cumpărasem bilete de tren pentru București, dar pe scara acceleratului m-am răzgândit. Mi-a fost frică atunci de Capitală. Dinel Staicu tocmai cumpărase CSM Reșița și a luat mai mulți jucători de aici. Eu am semnat în parcare. Primul contract a fost de 100 de euro pe luna și 1.800 de lei indemnizație. Erau bani pentru un puști ca mine. Pana la 17 ani, nu plecasem cu echipa de club nicăieri în străinătate. Iar cea mai mare reușita a fost o calificare în finala zonală a campionatului republican de juniori", spune Moți.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri