GOOOL Răzvan Marin! Românul a intrat pe teren de pe bancă şi a marcat în minutul 90 | VIDEO

3 feb 2018 8677 afişări Comentează şi tu Stranieri

Răzvan Marin traversează cea mai bună perioadă a carierei  după ce s-a transferat în străinătate. Mijlocaşul român a impresionat din nou în campionatul Belgiei, de această dată în meciul din deplasare, cu Lokeren, încheiat 3-0 pentru Standard Liege.

Deşi a fost rezervă şi introdus abia în minutul 88, decizie contestată de către fanii lui Standard Liege,  Răzvan Marin a reuşit să marcheze ultimul gol al echipei sale la una dintre primele acţiuni.

Fostul dinamovist, Collins Fai, a ieşit la rampă în minutul 30, atunci când a fost avertizat cu cartonaşul galben, iar următoarea fază notabilă a meciului i-a aparţinut tot lui Standard Liege. Emond a deschis scorul în minutul 41, iar Duje Cop a dublat avantajul târziu, în repriza secundă.

În minutul 88, Răzvan Marin a fost introdus pe teren şi a reuşit să închidă tabela la 3-0, cu un şut la colţul lung după ce a primit o pasă ideală în marginea careului.

3 goluri a reuşit internaţionalul român pentru Standard Liege, în campionat.