Gheorghe Hagi, pus la zid: "Conduci cu 2-1 şi în cinci minute pierzi! Este de neconceput"

14 mar 2011 27 afişări Stranieri
Gheorghe Hagi, pus la zid: "Conduci cu 2-1 şi în cinci minute pierzi! Este de neconceput" Regele, pus la zid! "Conduci cu 2-1 şi în cinci minute pierzi! Este de neconceput"

Preşedintele clubului Galatasaray, Adnan Polat, l-a criticat durpe tehnicianul Gheorghe Hagi după meciul din deplasare cuAnkaragucu, pierdut cu scorul de 2-3, şi este posibil să îl demităpe român, informează presa turcă.

"Polat a dat cu Hagi de pământ", a notatmedya73.com, care scrie că preşedintele clubului Galatasaray l-acriticat pe român într-o discuţie cu alţi doi oficiali, MumtazTahincioglu şi Murat Yalcindag.

În schimb, cotidianul Sabah scrie că Polat ar fi spus că dacăeste cazul Galatasaray va aborda derbiul cu Fenerbahce fărăantrenor. "Îl folosim pe Tugay, cu siguranţă va fi maibine", ar fi menţionat oficialul turc.

Formaţia Galatasaray, antrenată de Gheorghe Hagi şi la careevoluează Bogdan Stancu, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cuscorul de 3-2 (0-1), de echipa Ankaragucu, într-un meci din etapa aXXV-a a campionatului Turciei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Sestak '51, '85, '87.Pentru Galatasaray au înscris Aydin Yilmaz '31 şi Pino '61.

Formaţia antrenată de Hagi ocupă locul 11 în clasamentulcampionatului turc, cu 33 de puncte, înregistrând până în prezent10 victorii, 3 rezultate de egalitate şi 12 înfrângeri.

Sursa: Mediafax