Acasa » Fotbal Extern » Stranieri » Dragomir: „N-a existat un jucător mai mare ca Mutu în România!”

Dragomir: „N-a existat un jucător mai mare ca Mutu în România!”

Dupa meciul de ieri, in care a marcat doua goluri, PSV-Fiorentina 0-2, Mitica Dragomir ii face statuie lui Mutu. Mitica de la liga simte ca i se cuvine ceva din gloria lui Mutu, pe care l-a sustinut in perioada scandalului Cocaina de acum 4 ani.
Dragomir: "N-a existat un jucător mai mare ca Mutu în România!"

Dupa meciul de joi, în care a marcat două goluri, PSV-Fiorentina 0-2, Mitică Dragomir îi face statuie lui Mutu. Mitică de la Ligă simte că i se cuvine ceva din gloria lui Mutu, pe care l-a susținut în perioada scandalului "Cocaina" de acum 4 ani.

"Când Mutu era la greu … am fost printre puținii care l-au susținut și au crezut în valoarea lui Mutu. Are o educație bună, e înzestrat de Dumnezeu cu un talent ieșit din comun. După părerea mea nu a existat niciun jucător mai mare ca Mutu în România fotbalistică", a declarat Dragomir pentru Radio InfoPro.

Dragomir are motivele lui pentru care crede că nici Dobrin și nici Hagi nu sunt mai tari decat Mutu: "Poate să fi fost Dobrin, dar nu a ieșit în străinătate. Poate să fi fost Hagi, dar nu a jucat așa de mult intr-un campionat foarte puternic cum este cel în care joacî Mutu. Are 29 de ani, cred că încă 2 sau 3 îi poate duce la nivel foarte inalt", a mai spus președintele LPF la InfoPro.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]