Acasa » Fotbal Extern » Șoc la Budapesta! Anglia s-a făcut de râs și a pierdut cu Ungaria în Liga Națiunilor. Bosnia a egalat în prelungiri. Rezultatele zilei

Șoc la Budapesta! Anglia s-a făcut de râs și a pierdut cu Ungaria în Liga Națiunilor. Bosnia a egalat în prelungiri. Rezultatele zilei

Andrei Preotu
Șoc la Budapesta! Anglia s-a făcut de râs și a pierdut cu Ungaria în Liga Națiunilor. Bosnia a egalat în prelungiri. Rezultatele zilei

Șoc la Budapesta! În ziua în care România a pierdut neașteptat cu Muntenegru (0-2), Anglia s-a făcut de râs și a pierdut în fața Ungariei, scor 0-1, în prima etapă din Liga Națiunilor.

Cu o formulă de joc inedită, în care au apărat titulari Bowen, Justin și Coady, oaspeții au luat gol din penalty: vedeta Szoboszlai a înscris din penalty, iar Ungaria a bătut Anglia pentru prima oară din 1962.

Într-un alt meci din Liga Națiunilor, la Helsinki, Bosnia a scos în ultimul moment un egal cu Finlanda, scor 1-1. În următorul meci, reprezentativa pentru care joacă Dzeko și Pjanic va da peste România.

Ungaria – Anglia 1-0. Șocul zilei în Liga Națiunilor. Italia, remiză cu Germania

Gareth Southgate a ajuns la nu mai puțin de cinci înfrângeri în Liga Națiunilor, după ce Anglia a pierdut surprinzător la Budapesta, cu Ungaria, scor 0-1.

La Helsinki, Finlanda a fost aproape de o victorie mare cu Bosnia. Înaintea meciului cu România, oaspeții au arătat destul de rău și ar fi meritat să piardă la debutul în Liga Națiunilor. Bosnia a fost însă salvată de Prevljak, iar această reprezentativă are un punct după prima etapă.

După bătălia cu Muntenegru, România se duce la Zenica, iar apoi joacă în a treia etapă pe teren propriu, cu Finlanda.

În derby-ul zilei de sâmbătă, Italia a încheiat la egalitate cu Germania: 1-1. La Bologna, golurile au fost reușite de Pellegrini și Kimmich.

Cea mai clară victorie a zilei din Liga Națiunilor a fost reușită de Turcia, așa cum era de așteptat: la Istanbul, modesta reprezentativă din Insulele Feroe a pierdut cu 0-4.

Rezultatele zilei în Liga Națiunilor:

  • Liga A: Ungaria – Anglia 1-0, Italia – Germania 1-1
  • Liga B: Armenia – Irlanda 1-0, Finlanda – Bosnia 1-1, Muntenegru – Romania 2-0
  • Liga C: Lituania – Luxemburg 0-2, Turcia – Insulele Feroe 4-0

Parteneri
Țara care îți dă banii înapoi dacă stai în ambuteiaj. Regula intră în vigoare de azi
Mediafax
Vladimir Putin, mesaj pentru România după ce Nicușor Dan a confirmat că drona de la Galați este rusească. Ce ne cere Kremlinul
Cancan.ro
„Voia să divorțeze încă din primele zile”. Fosta soție a lui Putin, mărturii tulburătoare despre anii petrecuți alături de liderul rus
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Andreea Bănică, imagini interzise pentru cardiaci! A pozat într-un costum transparent și a lăsat aproape tot la vedere
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
4 bancuri cu Meșterul Manole. – Ana e fată bună. O să fac casă cu ea!
Râzi cu lacrimi
Falsul secolului: Povestea Omului din Piltdown, „veriga lipsă” care a păcălit lumea științifică
Descopera.ro
Câte mii de euro a primit eliminatul Gigi Burger, de la Antena 1, pentru cele 11 săptămâni la Survivor 2026
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
Mii de șoferi riscă suspendarea permisului pentru amenzile neplătite. Guvernul pregătește o nouă sancțiune automată
Promotor.ro