Puştii de la Viitorul U19 au făcut scor cu Zurich şi sunt aproape calificaţi în "sferturile" Youth League

2 nov 2016 5001 afişări Comentează şi tu Fotbal Extern

Echipa Under 19 a FC Viitorul a câştigat, miercuri, meciul de pe teren propriu cu FC Zurich U19, scor 5-0, în manşa tur a optimilor de finală ale UEFA Youth League, play-off-ul învingătorilor.

Românii au avut zece şuturi pe poartă, iar elveţienii doar unul. Au marcat: Carlo Casap 4', Cristian Ene 39', Florinel Coman 74' - penalty, 82', Manole 89' / -.

• Viitorul: Tordai - Capuşă, Băluţă, Ghiţă, Szabolcs - M. Ene (Cicâldău 49'), Iani, Dumitrescu, Casap - C. Ene (F. Coman 56'), Măţan (Manole 70'). Antrenor: Nicolae Roşca.
  • Zurich: Milosavljevic - Sadiku, Kamberi (Jovanovic 82'), Xhemajli, Sadrijaj, Antoniazzi - Ruegg (Haile-Selassie 46'), Domgjoni, Aliu (Erne 80'), Ribeiro - Kurtovic. Antrenor: Heinz Russheim.
  • Cartonaş roşu: / Antoniazzi 73'.

Partida retur va avea loc la Zurich în data de 23 noiembrie.