Acasa » Fotbal Extern » Olimpiu Moruțan semnează acum contractul! Giovanni Becali anunță transferul care îl îmbogățește: „Salariu foarte bun, casă și mașină”

Olimpiu Moruțan semnează acum contractul! Giovanni Becali anunță transferul care îl îmbogățește: „Salariu foarte bun, casă și mașină”

Răzvan Lunga
Olimpiu Moruțan semnează acum contractul! Giovanni Becali anunță transferul care îl îmbogățește: „Salariu foarte bun, casă și mașină”

Olimpiu Moruțan, mijlocașul celor de la Galatasaray, ar fi gata să rămână în Turcia, iar transferul său este ca și făcut.

Giovanni Becali, noi detalii despre viitorul lui Olimpiu Moruțan: „Azi se rezolvă transferul lui”

Giovanni Becali a dezvăluit că Olimpiu Moruțan este dorit de Ankaragucu și de Pendikspor Istanbul. Mijlocașul român ar urma să primească o mașină, o casă, dar și un salariu foarte bun. Pentru a-l monitoriza cu mai multă ușurință pe fotbalistul venit de la FCSB, Galatasaray a preferat să-l împrumute în Turcia, nu la Pisa/Palermo (Italia).

„Azi se rezolvă transferul lui Olimpiu Moruțan. Galatasaray a insistat ca jucătorul să rămână în Turcia. Va semna cu Ankaragucu sau cu nou-promovata Pendikspor, care e din Istanbul. E vorba de un împrumut pe un an. Ambele îl doresc şi îi dau un salariu foarte bun în comparaţie cu ceea ce lua în Italia. Un salariu ca lui Cicâldău. Nu pot să spun, dar un salariu foarte foarte bun.

Va avea maşină, va avea casă. După care va avea un contract foarte, foarte bun. Aşteptăm un mail din partea amândurora. E ca şi cum dai cu banul. Vedem unde mergem. Galatasaray vrea să rămână jucătorul în Turcia. Au relaţii bune cu unele echipe, atât economice, cât şi politice”, a declarat Giovanni Becali pentru Fanatik.

  • Galatasaray plătea 4,2 milioane de euro pentru a-l cumpăra pe Olimpiu Moruțan de la FCSB.

Palermo a tot încercat să-l aducă pe Olimpiu Moruțan

Olimpiu Moruțan a fost extrem de aproape să fie coleg cu Ionuț Nedelcearu la Palermo. Totuși, mijlocașul celor de la Galatasaray Istanbul nu a mai ajuns la clubul din Sicilia.

„Palermo a declanșat ofensiva pentru Moruțan: împrumut cu obligație de cumpărare. Neftchi Baku a trimis o ofertă către Galatasaray, pentru împrumutul jucătorului, dar românul este aproape de o revenire în Italia. Cu sprijinul financiar de la City Group, Palermo construiește o echipă care să atace promovarea în Serie A, iar negocierile pentru transferul mijlocașului ofensiv român au fost accelerate în ultimele ore.

Acordul este aproape să fie încheiat, pentru un împrumut cu obligație de cumpărare, în schimbul a 6 milioane de euro, dar sunt anumite condiții care trebuie îndeplinite pentru activarea clauzei”, au scris italienii de la tuttomercatoweb.com.

Parteneri
UEFA a suspendat pe viață un antrenor care filma sportivele cu camere ascunse. Ce au descoperit anchetatorii
Mediafax
Cine era Amalia, doctorița moartă pe DN52. Femeia ar fi fost lovită cu mașina intenționat
Cancan.ro
Gelu Voican Voiculescu și-a dat fiica în judecată după ce i-a vândut fictiv un conac ca să scape de executarea RAPPS. Ce a decis instanța
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Andreea Tonciu, senzuală în costum de baie. Imagini de senzație cu bruneta din vacanță! S-a văzut aproape tot prin bikini
Ce se întâmplă, doctore?
EXCLUSIV: Reformele și proiectele din PNRR rămân sub supraveghere până la 5 ani după ultima plată. Bruxelles-ul poate face controale, verificări și audituri
Economedia
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Râzi cu lacrimi
O coliziune de proporții a lovit Calea Lactee!
Descopera.ro
Nu a luat 150.000 euro! Câți bani a primit Dumbo de fapt, de la Pro TV, pentru că a câștigat Desafio: Aventura
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Oficial: când se lansează noul joc al seriei World of Tanks
Go4Games
Droguri ascunse în bidoane de ulei și vândute la un service auto din Iași. „Vulcanizarea” costa între 500 și 1.000 de lei
Promotor.ro