UEFA deschide o procedură disciplinară împotriva lui Wenger!** E acuzat de „comportament antisportiv”

UEFA a anunțat, miercuri, pe site-ul oficial, că a deschis o procedură disciplinaă împotriva antrenorului echipei Arsenal Londra, Arsene Wenger, pentru "comportament antisportiv" la meciul cu AC Milan, din manșa secundă a optimilor Ligii Campionilor.
UEFA deschide o procedură disciplinară împotriva lui Wenger!** E acuzat de "comportament antisportiv"

UEFA a anunțat, miercuri, pe site-ul oficial, că a deschis o procedură disciplinaă împotriva antrenorului echipei Arsenal Londra, Arsene Wenger, pentru „comportament antisportiv” la meciul cu AC Milan, din manșa secundă a optimilor Ligii Campionilor.

Wenger a calificat drept rușinos arbitrajul slovenului Damir Skomina, având chiar o dispută cu acesta la finalul meciului.

Cazul tehnicianului va fi discutat la reuniunea Comisiei de Disciplină a UEFA din 29 martie.

Echipa italiană AC Milan s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, în ciuda înfrângerii, scor 0-3, din meciul cu englezii de la Arsenal Londra, de marți, din manșa secundă a optimilor competiției. AC Milan s-a calificat după ce în tur s-a impus cu scorul de 4-0. Marți, golurile londonezilor au fost marcate de Koscielny ‘7, Rosicky ’26 și Van Persie ’42 (penalti).

Sursa: Mediafax

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]