Simeone a urlat la toată lumea după Atletico – Real, thriller-ul din Liga Campionilor. „Ridicați mâna dacă ați văzut asta”

Florentin Dincă
Simeone a urlat la toată lumea după Atletico - Real, thriller-ul din Liga Campionilor. „Ridicați mâna dacă ați văzut asta”
Foto: Profimedia 14.03.2025

Diego Simeone, antrenorul lui Atletico Madrid, nu a digerat cum trebuie eliminarea din fața lui Real Madrid, în thriller-ul din optimile Ligii Campionilor.

Tehnicianul argentinian a ridicat totul la conferința de presă și le-a cerut jurnaliștilor prezenți să ridice mâna dacă au văzut că Julian Alvarez a atins mingea de două ori înainte să o trimită în plasă la loviturile de departajare.

Simeone nu s-a mai abținut și a țipat la ziariști după Atletico – Real Madrid

Antrenorul lui Atletico Madrid a fost extrem de nervos după eliminarea dramatică din fața lui Real Madrid, în caopul de afiș din optimile Ligii Campionilor.

Tehnicianul argentinian a țipat la conferința de presă și le-a cerut ziariștilor prezenți să recunoască dacă au văzut că Julian Alvarez ar atins de două ori mingea înainte să o trimită sub transversală la loviturile de departajare. Reușita internaționalului sud-american a fost anulată din camera VAR. Ce s-a întâmplat?

Julian Alvarez a alunecat în momentul execuției și a atins mingea de două ori. Prima dată, accidental, cu piciorul stâng, apoi a doua oară, cu dreptul, iar șutul său s-a dus sub transversală. Inițial, nu a venit nici o sesizare. Apoi, Valverde nu a fost lăsat să execute, iar centralul Marciniak a făcut semn că golul lui Alvarez a fost neregulamentar și nu a fost validat.

Diego Simeone nici nu a vrut să audă explicație pentru intervenția VAR la lovitura de departajare executată de Alvarez.

Ați văzut voi că Julian a atins mingea de două ori? Ridicați mâna dacă ați văzut? Ridicați mâna! Nimeni nu o ridică. Altă întrebare! – Diego Simeone

„Este un sentiment de mândrie pentru că suntem o echipă care mereu luptă. Am controlat meciul, am avut șansa de a ne mări avantajul, dar ne-a lipsit precizia de la finalizare.

Real a avut posesia, dar nu a avut nicio ocazie de a înscrie. Au ratat un penalty, dar cred că noi am făcut un meci incredibil.

Sunt mândru de echipa pe care o am. Fanii cu siguranță s-au bucurat de meci. Real ne-a bătut de fiecare dată în Champions League sau aproape de fiecare dată, dar mereu le-am făcut viața grea, foarte grea!”, a concluzionat antrenorul argentinian al lui Atleti.

Meciurile din sferturile de finală Champions League

  • Arsenal – Real Madrid
  • PSG – Aston Villa
  • FC Barcelona – Borussia Dortmund
  • Bayern Munchen – Inter Milano

Cum se vor împerechea echipele în semifinalele competiției

  • Arsenal / Real Madrid – PSG / Aston Villa
  • FC Barcelona / Borussia Dortmund – Bayern Munchen / Inter Milano
Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]