Acasa » Fotbal Extern » Liga Campionilor » Piovaccari nu a impresionat nici în meciul cu Vardar. Cum a evoluat atacantul italian

Piovaccari nu a impresionat nici în meciul cu Vardar. Cum a evoluat atacantul italian

Adus la Steaua pentru a-l înlocui pe Raul Rusescu, plecat la FC Sevilla, italianul Federico Piovaccari nu a impresionat nici în meciul cu Vardar, după ce a avut o presatație dezamăgitoare și în Supercupa cu Petrolul.
Piovaccari nu a impresionat nici în meciul cu Vardar. Cum a evoluat atacantul italian

Adus la Steaua pentru a-l înlocui pe Raul Rusescu, plecat la FC Sevilla, italianul Federico Piovaccari nu a impresionat nici în meciul cu Vardar, scor 3-0, după ce a avut o presatație dezamăgitoare și în Supercupa cu Petrolul.

Piovaccari a fost trimis de Reghecampf pe teren în locul lui Nikolici în minutul 60 și s-a remarcat prin două ratări uriașe. La doar două minute după ce a intrat pe teren, atacantul a ratat o preluare simplă în careu.

În minutul 74, cea mai nouă achiziție a Stelei a primit o pasă excelentă în careu și, din doar patru metri, a ratat uluitor! Două minute mai târziu, Piovaccari a rămas singur cu portarul, și-a dat cu mingea în mână, a alunecat, s-a ridicat și a șutat direct în tribunele National Arena.

Prestația lui Piovaccari a fost „încununată” cu un galben în minutul 90, după o intrare dură la un adversar.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]