Acasa » Fotbal Extern » Liga Campionilor » Mutu dă speranțe Stelei: „Am crezut că suntem puternici, dar nu suntem chiar așa”

Mutu dă speranțe Stelei: „Am crezut că suntem puternici, dar nu suntem chiar așa”

Adrian Mutu știe foarte bine obiectivul Fiorentinei pe plan european: calificarea în Cupa UEFA și, eventual, câștigarea ei. Românul este de părere că Fiorentina s-a amăgit la startul sezonului, atunci când se credea mai puternică decât era de fapt. "Puteam face mai mult în Liga Campionilor, dar a fost abia primul contact. Am crezut că suntem mai puternici, dar nu suntem chiar așa. Trebuie să ajungem în UEFA, e important
Mutu dă speranțe Stelei: "Am crezut că suntem puternici, dar nu suntem chiar așa"

Adrian Mutu știe foarte bine obiectivul Fiorentinei pe plan european: calificarea în Cupa UEFA și, eventual, câștigarea ei. Românul este de părere că Fiorentina s-a amăgit la startul sezonului, atunci când se credea mai puternică decât era de fapt.

"Puteam face mai mult în Liga Campionilor, dar a fost abia primul contact. Am crezut că suntem mai puternici, dar nu suntem chiar așa. Trebuie să ajungem în UEFA, e important pentru noi. Vrem să câștigăm Cupa, anul trecut am fost aproape", a spus Mutu pentru Sky Sports la finalul meciului Fiorentinei cu FC Torino, scor 4-1. Românul a marcat un gol din lovitură liberă (‘3) și și-a servit decisiv un coleg.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]