Legia, victorie clară înainte de Steaua, antrenorul adversarei a făcut gluma zilei: „Am primit un telefon de la București!” :)

Legia Varșovia s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Poloniei, după ce a trecut fără probleme, scor 3-0, de gruparea Rozwoj Katowice, din Liga a III-a. A fost ultimul meci al adversarei Stelei înainte de meciul de pe Național Arena, iar tehnicianul Jan Urban s-a declarat la final mulțumit de faptul că adversarii nu au jucat dur, "așa cum o fac de obicei echipele din ligile inferioare, când întâlnesc un adversar cu nume". "Mă bucur că nu a apărut vreo accidentare. E foarte important pentru noi înainte de partida cu Steaua. Nu a fost un meci dur, cu intrări pe muchie de cuțit", a declarat Jan Urban după meci.
Legia, victorie clară înainte de Steaua, antrenorul adversarei a făcut gluma zilei: "Am primit un telefon de la București!" :)

Legia Varșovia s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Poloniei, după ce a trecut fără probleme, scor 3-0, de gruparea Rozwoj Katowice, din Liga a III-a.

A fost ultimul meci al adversarei Stelei înainte de meciul de pe Național Arena, iar tehnicianul Jan Urban s-a declarat la final mulțumit de faptul că adversarii nu au jucat dur, „așa cum o fac de obicei echipele din ligile inferioare, când întâlnesc un adversar cu nume”. „Mă bucur că nu a apărut vreo accidentare. E foarte important pentru noi înainte de partida cu Steaua. Nu a fost un meci dur, cu intrări pe muchie de cuțit”, a declarat Jan Urban după meci.

În replică, tehnicianul adversarei, Dietmar Brehmer (foto, în centru), a ținut să îi ureze succes Legiei în dubla cu Steaua, din play-off-ul Champions League și a glumit spunând că, înainte de meci, a fost sunat de la București și i s-a transmis ca echipa sa să joace dur.

„Le urez mult noroc în Liga Campionilor. O calificare în grupe ar fi extrem de importantă pentru fotbalul Polonez, o așteptăm de foarte mult timp. […] Am încercat să jucăm un fotbal deschis. A fost o aventură extraordinară pentru noi. Am fost sunați de la Bucrești și ni s-a spus să jucăm mult mai dur în meciul cu Legia (n.r. râde)„, a declarat Dietmar Brehmer, citat de site-ul oficial al Legiei.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]