Explozie de bucurie pentru Pocchetino după golul de 3-2. VIDEO | A intrat pe teren şi a izbucnit în lacrimi

9 mai 2019 4764 afişări Liga Campionilor

Antrenorul lui Tottenham, Mauricio Pochettino, a avut o explozie de bucurie după ce Lucas Moura a marcat pentru 3-2, în minutul 90+6.

Ajax a condus cu 2-0, dar Spurs a revenit în repriza secundă, graţie hat-trick-ului reuşit de Lucas Moura. După gol, antrenorul Pochettino a intrat pe teren şi a avut o explozie de bucurie. Antrenorul a izbucnit în plâns şi a ţipat cât a putut de tare.

Înaintea partidei, Pochettino spunea că trebuie să-şi caute altă meserie dacă poate câştiga Liga Campionilor cu Spurs, având în vedere că are mulţi absenţi şi în ultimul an n-a primit bani pentru transferuri. Clubul se află la prima finală de UCL din istoria sa.