Acasa » Fotbal Extern » Liga Campionilor » „Cum vi se pare că a apărut numele unui posibil antrenor nou?”. Reacția lui Cristi Chivu a stârnit râsetele tuturor și are legătură cu soția Adelina

„Cum vi se pare că a apărut numele unui posibil antrenor nou?”. Reacția lui Cristi Chivu a stârnit râsetele tuturor și are legătură cu soția Adelina

„Cum vi se pare că a apărut numele unui posibil antrenor nou?”. Reacția lui Cristi Chivu a stârnit râsetele tuturor și are legătură cu soția Adelina
SURSĂ: Profimediaimages 18.09.2025

Cristi Chivu a oferit o reacție care a stârnit râsetele tuturor celor prezenți în momentul în care a fost întrebat despre o posibilă despărțire de Inter Milano, având în vedere că s-a speculat deja numele unui nou antrenor pentru gruparea din Serie A.

Reamintim că echipa tehnicianului român a debutat cu o victorie în noul sezon de UEFA Champions League. Inter Milano s-a impus, scor 0-2, pe terenul celor de la Ajax Amsterdam.

Cristi Chivu, reacție care a stârnit amuzament

Inter Milano a debutat cu o victorie în noul sezon de UEFA Champions League. Echipa pregătită de Cristi Chivu s-a impus, scor 0-2, pe terenul celor de la Ajax Amsterdam, în prima etapă din faza principală.

Având în vedere că Inter Milano a pierdut ultimele două etape disputate în Serie A, au apărut deja variante pentru înlocuirea tehnicianului român. Imediat după victoria cu Ajax, Cristi Chivu a fost întrebat despre acest lucru și a oferit o declarație care a stârnit râsetele celor prezenți.

„(Cum vi se pare că a apărut numele unui posibil antrenor nou?) Aud mereu aceleași întrebări. (Vrei să spui că sunt banal?) Nu, nu, am respect. Dar și soția mea este jurnalistă…(n.r. – râde)”, a spus Cristi Chivu, conform goal.com.

Cristi Chivu și-a lăudat jucătorii după victoria cu Ajax

Cristi Chivu s-a arătat mulțumit de jocul prestat de elevii săi în fața celor de la Ajax Amsterdam. Tehnicianul român a fost impresionat de maturitatea de care au dat dovadă fotbaliștii pe care îi pregătește și l-a lăudat și pe Esposito, cel care a debutat în UEFA Champions League în meciul pe care Inter Milano l-a câștigat cu scorul de 2-0.

„Am dat dovadă de multă maturitate, este întotdeauna important să începem bine competiția. Mi-a plăcut maturitatea, am fost în cea mai mare parte a meciului în jumătatea lor. Echipa vrea să joace bine, să recupereze. Trebuie să le dăm credit acestor băieți, sunt excepționali.

(n.r. – despre Esposito) Un om adevărat, un jucător care merită laudele noastre pentru modul în care se antrenează și pentru modul în care s-a adaptat la această realitate. Chiar și în seara asta, în primul său meci din Liga Campionilor la vârsta lui, a jucat grozav. Pentru mine, cartea de identitate nu există”, a mai precizat Cristi Chivu, conform sursei menționate anterior.