Manolas i-a râs în faţă lui Suarez. FOTO | Semnul făcut de jucătorul lui Napoli şi replica fotbalistului Barcelonei

11 aug 2019 5023 afişări International

Barcelona s-a distrat cu Napoli în meciurile amicale disputate în America. Gruparea blaugrana a marcat de şase ori în poarta italienilor şi a primit un sigur gol. Deşi au fost partide de pregătire, jucătorii s-au implicat 100%, iar tensiunea şi nervii s-au simţit pe teren.

A doua întâlnire, încheiată cu victoria Barcelonei, scor 4-0, care a avut loc pe stadionul Michigan, i-a adus în prim plan pe Luis Suarez şi Kostas Manolas, fostul jucător al echipei AS Roma.

În minutul 25 al partidei, cei doi fotbalişti s-au şicanat, moment în care fundaşul grec, în vârstă de 28 de ani, a ridicat trei degete şi i le-a arătat atacantului uruguayan. Manolas a făcut referire la partida retur, AS Roma - Barcelona, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor din sezonul 2017 - 2018, atunci când catalanii au fost eliminaţi, iar fundaşul a marcat golul victoriei, dar şi al calificării mai departe, scor 3-0.

Luis Suarez s-a răzbunat însă în amicalul cu Napoli. A reuşit o dublă şi a fost numit cel mai bun jucător al partidei. Ousmane Dembele şi Antoine Griezmann au punctat şi ei în poarta italienilor.