Mâna lui Dumnezeu dă autografe fanilor scoțieni

Diego Maradona a debutat cu o victorie ca selecționer al Argentinei, scor 1-0, cu naționala Scoției, miercuri, pe Hampden Park din Glasgow, unde "Pibe d'Oro" a beneficiat de o primire fastuoasă. Pe Hampden Park, scoțienii și-au manifestat admirația față de Maradona, care a marcat golul ce a eliminat Anglia la Cupa Mondială din 1986.
Mâna lui Dumnezeu dă autografe fanilor scoțieni

Diego Maradona a debutat cu o victorie ca selecționer al Argentinei, scor 1-0, cu naționala Scoției, miercuri, pe Hampden Park din Glasgow, unde "Pibe d’Oro" a beneficiat de o primire fastuoasă. Pe Hampden Park, scoțienii și-au manifestat admirația față de Maradona, care a marcat golul ce a eliminat Anglia la Cupa Mondială din 1986.

Maradona a acordat autografe cu "mâna lui Dumnezeu". "Mulțumim pentru ’86", au scris fanii pe un drapel al Crucii Sfântului Andrei, în timp ce alții și-au manifestat credința pentru "Biserica lui Maradona", un sanctuar profan construit ad-hoc de fanii săi și unde Butoiasul atomic este adorat ca un zeu păgân. Unicul gol al meciului a fost marcat de Maxi Rodriguez, în minutul 8.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri