20 ian 2015 118 afişări International
Japonia şi Irak s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei Asiei pe Naţiuni MEDIAFAX / AFP PHOTO / THEO KARANIKOS

Reprezentativele Japoniei şi Irakului şi-au asigurat calificarea în sferturile de finală ale Cupei Asiei pe Naţiuni, după victoriile de marţi, din ultima etapă a grupei D, cu Iordania, respectiv Palestina.

Japonia a trecut cu 2-0 de Iordania, prin golurile marcate de Keisuke Honda '24 şi Shinji Kagawa '82.

Cu acelaşi scor s-a impus şi Irak în meciul cu Palestina, reuşitele fiind semnate de Younis Mahmoud '48 şi Ahmad Yasin '89.

În sferturi, Japonia va întâlni Emiratele Arabe Unite, iar Irak va juca în compania Iranului.