Rezultate şocante în Europa League! Zenit şi Feyenoord au fost umilite de două formaţii care păreau victime sigure

9 aug 2018 13284 afişări Comentează şi tu Europa League

Dinamo Minsk şi Trencin au oferit surprizele serii în Liga Europa. Formaţia din Belarus a învins Zenit, cu 4-0, pe teren propriu, iar slovacii s-au impus cu un scor identic contra olandezilor de la Feyenoord.

Atât Dinamo Minsk, cât şi Trencin, au marcat de trei ori până la pauză. Rezultatele şocante s-au menţinut şi după pauză, iar Zenit şi Feyenoord n-au reuşit să revină pe tabelă. Ambele jocuri s-au încheiat în cele din urmă cu scorul de 4-0 în favoarea gazdelor. În playoff, Dinamo Misk şi Trencin ar putea avea adversari accesibili, astfel că îşi permit să vizeze la calificarea în grupele competiţiei. Slovacii ar urma să înfrunte câştigătoarea dintre Sturm Graz şi AEK Larnaca. Dacă va trece de Zenit, Dinamo Minsk va da peste Molde sau Hibernian.

CFR Cluj a învins Alaşkert, scor 2-0, la Erevan, în manşa tur. Craiova a pierdut cu 3-1 la Leipzig, dar a jucat extrem de modest în faţa gigantului din Bundesliga. FCSB înfruntă Hajduk Split.