Promit spectacol, vor spectatori! Cristi Pustai cere sprijinul publicului din Târgu Jiu: „Vor avea ce să vadă”

Pandurii urmează să dispute joi returul contra celor de la Levadia Tallinn (ora 20:00, DigiSport 1). Cristi Pustai (foto) pare să fi găsit soluția remontării elevilor săi după remiza din tur (0-0). „Pur și simplu nu ne-a intrat. Nu știu de ce, nu îmi explic. Sunt convins că, dacă s-ar rejuca partida, jucătorii nu s-ar mai întoarce fără gol marcat", a declarat tehnicianul. Dan Nistor l-a completat: „Sperăm să dăm gol repede, cum am făcut și cu Brașovul, în prima etapă. Să nu ne mai îngreunăm meciul degeaba. Va fi spectacol", a declarat el.
Promit spectacol, vor spectatori! Cristi Pustai cere sprijinul publicului din Târgu Jiu: "Vor avea ce să vadă"

Pandurii urmează să dispute joi returul contra celor de la Levadia Tallinn (ora 20:00, DigiSport 1). Cristi Pustai (foto) pare să fi găsit soluția remontării elevilor săi după remiza din tur (0-0). „Pur și simplu nu ne-a intrat. Nu știu de ce, nu îmi explic. Sunt convins că, dacă s-ar rejuca partida, jucătorii nu s-ar mai întoarce fără gol marcat”, a declarat tehnicianul. Dan Nistor l-a completat: „Sperăm să dăm gol repede, cum am făcut și cu Brașovul, în prima etapă. Să nu ne mai îngreunăm meciul degeaba. Va fi spectacol”, a declarat el.

La meciul de sâmbătă cu FC Brașov (3-1), spectatorii nu s-au îngrămădit la stadion, însă Pustai speră la altă asistență joi, în meciul cu Tallin: „Avem nevoie de ei pentru a trece mai departe. Eu și jucătorii le promitem că vor avea ce să vadă. Ei trebuie doar să ne încurajeze într-un număr mare”, a mai spus Cristi Pustai.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]