7 dec 2017 16638 afişări Europa League
Moment ciudat la FCSB - Lugano după ce a marcat Gnohere. Ce au făcut fanii de la Tribuna I ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

William De Amorim a fost înlocuit în minutul 41 al partidei FCSB - Lugano, din ultima etapă a grupelor EL, de francezul Harlem Gnohere.

La scorul de 0-2, în minutul 60, fostul dinamovist a redus din diferenţă după un gol norocos, aprinzând speranţele în tribune. Fanii de la Tribuna I au gustat în felul lor reuşita lui Gnohere. S-au întors către loja din care viziona partida George Becali şi au început să-l aplaude mulţumiţi. Decent, miliardarul din Pipera a zâmbit la cutie şi a continuat discuţia Teia Sponte.