Inter - Rubin Kazan 2-2, Copenhaga - Molde 2-1, Young Boys - Liverpool 3-5! Toate rezultatele din Europa League:

21 sep 2012 16511 afişări Europa League
Inter - Rubin Kazan 2-2, Copenhaga - Molde 2-1, Young Boys - Liverpool 3-5! Toate rezultatele din Europa League: Europa League: LIVESCORE Udinese - Anji 0-1, Copenhaga - Molde 1-1, Fenerbahce - OM 1-0

Programul partidelor care se vor disputa, joi, în prima etapă a grupelor Ligii Europa:

Grupa A, ora 20.00
Young Boys Berna (Elveţia) - FC Liverpool (Anglia) 3-4(Nuzzulo '38, Ojala '53, Zarate '63 / Ojala '4 - autogol, Wisdom '40, Coates '67, Shelvey '76, ' 88)
Udinese (Italia) - Anji Mahacikala (Rusia) 1-1 (Di Natale '91 / L. Traore '45)

Grupa B, ora 20.00
Hapoel Tel-Aviv (Israel) - Atletico Madrid (Spania) 0-3(Rodriguez '37, Costa '40, Garcia '63)
Viktoria Plzen (Cehia) - Academica Coimbra (Portugalia) 3-1 (Horvath '47, Duris '58, Rajtoral '80 / Eduardo '19)

Grupa C, ora 20.00
AEL Limassol (Cipru) - Borussia Monchengladbach (Germania) 0-0
Fenerbahce Istanbul (Turcia) - Olympique Marseille (Franţa) 2-2 (Erkin '28, Alex '57 / Valbuena '83, Ayew '94)

Grupa D, ora 20.00
Maritimo Funchal (Portugalia) - Newcastle United (Anglia) 0-0
Girondins Bordeaux (Franţa) - FC Bruges (Belgia) 4-0 (Sane '13, Gouffran '27, Engels '47 - autogol, Jussie '66)

Grupa E, ora 20.00
VfB Stuttgart (Germania) - Steaua Bucureşti (România) 2-2(Ibisevic '5, Niedermaier '85 / Chipciu '6, Rusescu '80 - penalty)
FC Copenhaga (Danemarca) - Molde FK (Norvegia) 2-1 (Claudemir '20, Cornelius '74 / Diouf '45)

Grupa F, ora 20.00
Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) - PSV Eindhoven (Olanda) 2-0(Matheus '50, Hutchinson'58 - autogol)
SSC Napoli (Italia) - AIK Solna (Suedia) 4-0 (Vargas '6, '46, '69, Dzemaili '90)

Grupa G, ora 22.05
RC Genk (Belgia) - Videoton (Ungaria) 2-0(Vossen '22, Buffel '78)
Sporting Lisabona (Portugalia) - FC Basel (Elveţia) 0-0

Grupa H, ora 22.05
Internazionale Milano (Italia) - Rubin Kazan (Rusia) 2-2 (Livaja '39, Nagatomo '90 / Ryazantsev '17, Rondon '84)
Partizan Belgrad (Serbia) - Neftci Baku (Azerbaidjan) 0-0

Grupa I, ora 22.05
Olympique Lyon (Franţa) - Sparta Praga (Cehia) 2-1 (Gomis '59, Lopez '62 / Krejci '77)
Athletic Bilbao (Spania) - Hapoel Kiryat Shmona (Israel) 1-1 (Susaeta '40 / Lencse '14)

Grupa J, ora 22.05
NK Maribor (Slovenia) - Panathinaikos Atena (Grecia) 3-0(Beric '25, Ibraimi '62, Tavarez '88 - penalty)
Tottenham Hotspur (Anglia) - Lazio Roma (Italia) 0-0

Grupa K, ora 22.05
Rapid Viena (Austria) - Rosenborg Trondheim (Norvegia) 1-2 (Katzer '65 / Elyounoussi '18, Dorsin '60)
Bayern Leverkusen (Germania) - Metalist Harkov (Ucraina) 0-0

Grupa L, ora 22.05
Levante (Spania) - Helsingborg (Suedia) 1-0(Juanfran '40)
Twente Enschede (Olanda) - Hanovra '96 (Germania) 2-2 (Janssen '7, Chadli '54 / Sobiech '67, Wisgerhof '73 - autogol)

 

Versiune selectată: mobil / standard

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul S.C. WEB EDITING DEVELOPMENT SRL.