Cel mai dur contestatar al lui Gigi Becali a ieșit la atac după ce FCSB a învins-o pe PAOK Salonic, scor 2-1, în Europa League.
Jurnalistul a venit cu o propunere șocantă pentru patronul roș-albaștrilor.
FCSB a câștigat cu PAOK Salonic, scor 2-1, în turul play-off-ului pentru optimile Europa League. Golurile partidei au fost marcate de Andrei Gheorghiță, Joyskim Dawa și Ally Samatta. Grecii au jucat în 10 oameni după eliminarea lui Taison din prelungirile primei reprize.
Returul va avea loc pe 20 februarie și se va disputa pe Arena Națională din București. În cazul unei calificări, campioana României va juca în optimile de finală cu Olympique Lyon sau Eintracht Frankfurt.
Radu Banciu a comentat în stilul său caracteristic victoria roș-albaștrilor și a venit cu o teorie fabuloasă. Dacă va pierde la scor cu Frankfurt/Lyon, Gigi Becali o va pune la vânzare pe FCSB.
„Este o realitate, Gigi Becali l-a făcut de două ori, și-a bătut joc de Răzvan (n.r. Lucescu). Este limpede că nu este nicio discuție despre meciuri. FCSB a fost clar peste PAOK în ambele meciuri, ne-a dat Gigi o palmă de nu ne-am văzut.
Singura chestiune este că, eu vă spun așa: dacă îl descalță în dublă manșă Frankfurt sau Lyon, efectiv să le scoată fotbalul din cap și lui și lui MM, un 0-6, 0-7, în dublă manșă, vinde!
«Luați-o voi, bă. Ia-o tu, Samuilă. Luați voi, bă, echipa. Păi dacă așa a vrut Dumnezeu, eu am condus echipa, a avut rezultate.
Dar acum v-o dat vouă, să mă lăsați cu fotbalul pe mine. La revedere!». Deci așteptăm o discuție de genul ăsta”, a spus Radu Banciu, la emisiunea iAM Banciu.
Sunt mai valoroși decât noi, dar îți spun un lucru. La București nu va mai fi așa. Noi avem valoare să pasăm. Nu o să mai fie ei peste noi, o să marcăm goluri. Ei o să atace și va fi altceva la București. Cum să se joace calificarea? Dacă era 3-1, dădea Popescu golul ăla, eram calificați, dar la 2-1, nu. 51-49, șansele de calificare”, a declarat Gigi Becali, la DigiSport.
Introdu cuvântul căutat și apasă ENTER