FOTO | A crezut în miracol! Un român a pariat 100 de lei pe meciul Liverpool - Dortmund, la 2-3. Pe ce a mizat şi cât a câştigat 20 de minute mai târziu

15 apr 2016 25051 afişări Comentează şi tu Europa League

Liverpool a reuşit o calificare miraculoasă în semifinalele Europa League, după ce a trecut de Borussia Dortmund în returul de pe Anfield, scor 4-3, deşi a fost condusă cu 2-0 şi 3-1.

• Liverpool - Borussia Dortmund 4-3 (5-4 la general) (Origi 48, Coutinho 66, Sakho 78, Lovren 90+1 / Mkhitaryan 5, Aubameyang 9, Reus 57)

Fundaşul Dejan Lovren a înscris golul victoriei şi calificării (în tur fusese 1-1) în prelungirile partidei, iar lumea fotbalului şi-a amintit de superba finală Champions League din 2005, când cormoranii au revenit de la 0-3 în faţa lui AC Milan şi au câştigat trofeul după executarea loviturilor de departajare.

Dincolo de spectacolul superb oferit de cele două echipe în meciul de joi seară, revenirea lui Liverpool s-a dovedit şi profitabilă pentru unii pariori români. Unul dintre aceştia a pariat 100 de lei pe trupa lui Klopp cu 20 de minute înainte de final, când scorul era 3-2 pentru Borussia Dortmund. Sakho şi Lovren au mai înscris până la final, iar bucureşteanul a câştigat de aproape 20 de ori banii "investiţi". Vezi mai jos biletul câştigător.