Cea mai controversată fază din FCSB - Beer Sheva! Elevii lui Dică au fost privaţi de victorie: şutul lui Budescu a fost scos cu mâna de pe linia porţii | FOTO

2 nov 2017 5528 afişări Europa League

FCSB s-a calificat în primavera europeană după ce a remizat pe teren propriu cu Hapoel Beer-Sheva, scor 1-1, dar elevii lui Nicolae Dică au fost privaţi de cele trei puncte de centralul turc Halis Ozkahya.

În minutul 54, la scorul de 1-1, Teixeira a depăşit în bandă un adversar, a prelungit până la Florinel Coman, care l-a lăsat pe Budescu în poziţie de unu la unu cu portarul lui Beer Sheva, Goresh.

Numărul 11 al FCSB-ului a trecut şi de portar, a şutat şi mingea a fost scoasă de pe linia porţii de fundaşul Elo. Henţul a fost clar, faza ar fi impus cartonaş roşu şi penalty pentru FCSB, dar nici centralul turc, nici adiţionalul, care era la trei metri de fundaşul lui Beer Sheva, nu au reacţionat.

FCSB şi Beer Sheva au remizat după ce Coman a deschis scorul în minutul 31, iar Sahar a stabilit scorul final încă din minutul 37.