Atenţie, Steaua! Etapă perfectă pentru adversarele din Europa League. Ce au făcut Villarreal, Osmanlispor şi Zurich în întrecerile interne

19 sep 2016 3930 afişări Europa League

Final de săptămână perfect pentru adversarele Stelei din Grupa L a Europa League. Villarrea, Osmanlispor şi Zurich şi-au revenit în timp util după efortul de joi din Europa şi au reuşit să obţină victorii pe linie în campionatele ţărilor de care aparţin.

Turcii care au învins cu 2-0 vicecampioana României au învins-o cu 1-0 pe Adanaspor, într-o partidă în care Raul Rusescu a fost titular şi a fost schimbat în minutul 78 cu Diabate. Unicul gol al meciului care o trimite pe Osmanlispor pe locul cinci în prima ligă a Turciei, la 4 puncte în spatele liderului Istanbul BB, a fost înscris de N'Diaye în minutul 51.

Echipa de start a lui Osmanlispor:

Arikan - Vrsajevic, Curuksu, Demir, Bayir - Cagiran, Guven - Umar, N'Diaye, Regattin - Rusescu

Villarreal a obţinut o victorie la limită, 2-1 în faţa lui Real Sociedad, într-o partidă în care toate golurile s-au marcat în prima repriză. Pentru viitoarea adversară a Stelei au marcat Sansone în minutele 22 şi 25, iar victoria trimite ”Submarinul Galben” pe poziţia a şasea în Primera Division, cu 8 puncte după primele patru etape.

Echipa de start a lui Villarreal:

Sergio Asenjo - Mario Gaspar, Musacchio, V. Ruiz, Jaume Costa - Castillejo, Trigueros, Bruno, Soriano - Sansone, Pato

FC Zurich continuă demonstraţia de forţă în liga a doua a elveţiei cu o nouă victorie, chiar dacă la limită, în faţa celor de la Chiasso. Pentru adversara Stelei a marcat Cavusevic în minutul 47, iar victoria o menţine pe Zurich pe primul loc cu 19 puncte acumulate după primele şapte etape ale acestui sezon.