Acasa » Fotbal Extern » Dat afară de Gigi Becali, Alex Băluță s-a antrenat pe coclauri până a semnat în SUA. Acum, îi merge din plin la americani: imaginea care spune totul

Dat afară de Gigi Becali, Alex Băluță s-a antrenat pe coclauri până a semnat în SUA. Acum, îi merge din plin la americani: imaginea care spune totul

Florentin Dincă
Dat afară de Gigi Becali, Alex Băluță s-a antrenat pe coclauri până a semnat în SUA. Acum, îi merge din plin la americani: imaginea care spune totul
Foto: Facebook Los Angeles Football Club

Alex Băluță n-a mai avut loc la FCSB și, după ce a fost dat afară de Gigi Becali, s-a antrenat pe te miri unde în speranța că va prinde un contract avantajos.

A ajuns la Los Angeles FC, în MLS, iar acum îi merge excelent, iar ultima imagine cu el spune totul despre perioada bună pe care o traversează, în ciuda faptului că nu a debutat încă pentru echipa de peste Ocean.

Expulzat de Gigi Becali de la FCSB, Alex Băluță s-a acomodat excelent în America

Alex Băluță a ieșit din grațiile lui Gigi Becali și a fost dat afară de la FCSB, chiar dacă mai avea contract până în vara viitoare. S-a antrenat pe unde a putut, iar mai apoi transferul său a uimit pe toată lumea.

A semnat cu Los Angeles FC, în MLS, iar acum îi merge din plin, în ciuda faptului că nu a apucat să debuteze pentru echipa din Statele Unite. Ultima imagine extrema dreaptă spune totul despre cât de bine s-a acomodat la gruparea de peste Ocean.

Românul a fost pe teren la bucuria colegilor săi după succesul cu 1-0 în fața celor de la Atlanta, iar la un moment dat a fost luat în brațe de către Hugo Lloris, celebrul portar francez ajuns și el în America după 12 sezoane petrecute în Premier League în tricoul lui Tottenham Hotspur.

Foto: Facebook
Los Angeles Football Club

Debutul se lasă așteptat

Alexandru Băluță a rămas și la ultimul meci în afara locului la Los Angeles FC, la disputa cu Atlanta. Mijlocașul român a jucat până acum doar o repriză la formația secundă, însă nu a apucat să debuteze la prima echipă.

Los Angeles s-a impus cu 1-0 în fața celor de la Atlanta, însă Băluță a ajuns la trei meciuri în care a văzut meciul din tribună. Se pare că, staff-ul tehnic nu vrea să riște deocamdată cu folosirea sa, după ce jucătorul nu s-a pregătit centralizat cu niciun club timp de 4 luni.

După ultimul succes, Los Angeles FC se află e poziția a 4-a în clasament, la patru lungimi în urma liderul San Diego FC, însă LA FC are două meciuri mai puțin.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]