LIVE BLOG CM 2018, Ziua a 12-a | Se ştiu primele două optimi de finală, Spania - Rusia şi Portugalia - Uruguay! Situaţia era alta în minutul 90, portughezii s-au trezit în bătaia puştii

25 iun 2018 16297 afişări CM 2018
LIVE BLOG CM 2018, Ziua a 12-a | Se ştiu primele două optimi de finală, Spania -  Rusia şi Portugalia - Uruguay! Situaţia era alta în minutul 90, portughezii s-au trezit în bătaia puştii

Clasamentul final în Grupa B: 1. Spania - 5p, 2.Portugalia - 5p, 3. Iran - 4p, 4. Maroc - 1p.

Spania – Maroc 2-2 (Isco 19, Aspas 90 / Boutaib 14, En Nesyri 81)

• Spania: De Gea - Carvajal, Pique, Ramos, Alba – Busquets, Thiago (Asensio 74) – Silva (Rodrigo 84), Iniesta, Isco - Diego Costa (Aspas 74)
  • Maroc: Munir - Dirar, Benatia, Da Costa, Achraf - Boussoufa, El Ahmadi - Belhanda (Fajr 64), Ziyech (Bouhhadouz 85), Amrabat - Boutaib (En Nesyri 72).

Iran – Portugalia 1-1 (Ansarifard pen 93 / Quaresma 45)

• Iran: Beiranvand - Ezatolahi (Ansarifard 76), Pouraliganji, Hosseini, HajiSafi (Mohammadi 56) - Omid Ebrahimi, Ramin, Mehdi Taremi, Amiri – Jahanbakhsh (Gdohhos 69), Sardar
  • Portugalia: Rui Patrício - Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro - Quaresma (B. Silva 69), William Carvalho, Adrien Silva, João Mário (Moutinho 84) – Ronaldo, André Silva (Guedes 96).

23:00 Se ştiu primele două optimi de finală, Spania - Rusia şi Uruguay - Portugalia.

Punct final şi în Grupa B, după momente absolut nebune în prelungirile celor două partide. Spania a urcat pe locul 1 în grupă, când nimeni nu se mai aştepta. În câteva secunde, Portugalia a fost la un pas de a fi eliminată, deşi înainte ca Iran să înscrie Iran în minutul 93 era lider incontestabil.

Minutul 93: Goooooooool Iran. Ansarifard trasformă o lovitură de la 11 metri. Portugalia, la un pas de o adevărată dramă, adversara a fost la un pas să îimarcheze şi golul doi după alte câteva secunde, dar a ratat din situaţie de singur cu portarul.

Minutul 90: Goooooooool! Spania restabileşte egalitatea, după ce Aspas a băgat mingea în plasă. Decizia a venit după consultatea VAR.

Minutul 81:Kaliningrad Goooooooooooooooooooool Maroc! En-Nesyri pluteşte peste întreaga apărare a Spaniei şi readuce Maroc în avantaj. Ibericii sunt în stare de şoc şi ar putea ajunge pe culoar cu Franţa, Argentina, Brazilia şi Germania.

Minutul 62: În sfârşit, Spania apare în faţa porţii adverse, dar Isco şi Pique ratează două bune ocazii de a marca într-un interval de un minut.

Minutul 56: Nordin Amrabat prinde o torpilă, care loveşte vinclul porţii. Ibericii se pot considera norocoşi că pe tabela de marcaj este încă egalitate.

Minutul 53: Saransk  Cristiano Ronaldo a ratat o lovitură de la 11 metri! Şi marii campioni mai au astfel de momente. Beiranvand este cu siguranţă nou erou national în Iran după parade în faţa lui CR7.