VIDEO | Scor fluviu! PSG a făcut show în meciul din campionat împotriva lui Guingamp. În minutul 68 era deja 6-0, iar parizienii nu s-au oprit. Scorul final al partidei

19 ian 2019 5637 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

PSG nu a avut milă de ultima clasată din Ligue 1, Guingamp, şi a învins-o pe echipa antrenată de Jocelyn Gourvennec cu scorul de 9-0!  Mbappe şi Cavani au marcat de câte trei ori, Neymar a bifat o "dublă", în timp ce Meunier a înscris o dată.

Campioana Franţei nu are adversar în campionat şi tocmai s-a desprins la 13 puncte în faţa locului secund, Lille, care are două meciuri în plus faţă de trupa din Paris.

Echipa antrenată de Thomas Tuchel a intrat pe teren cu Guingamp cu gândul la meciul de săptămâna trecută, când chiar echipa pe care au întâlnit-o sâmbătă seara a eliminat-o din Cupa Franţei.

Neymar a pornit balul în minutul 11, ca mai apoi "dubla" lui Mbappe să stabilească scorul pauzei. Cavani a înscris în minutele 59 şi 66, iar Neymar a lovit din nou, în minutul 68, ducând scorul la 6-0.

Parizienii nu s-au oprit şi au mai marcat prin Cavani, Mbappe şi Meunier.

Echipele de start:

• PSG: Buffon – Daniel Alves, T. Silva, Kehrer, Bernat – Marquinhos – Verratti, Di Maria – Neymar – Mbappé, Cavani.
  • Guingamp: Caillard - Che.Traoré, Kerbrat, Eboa Eboa, Rebocho - Didot, Phiri, Deaux - Ngbakoto, Al.Mendy, M.Thuram