VIDEO Maxim face spectacol în Bundesliga! "Dublă" şi două pase de gol pentru internaţionalul român

1 sep 2013 21245 afişări Campionate Externe

Schimbarea de antrenor pare să le fi prins bine celor de la Stuttgart. Şvabii au început bine partida cu Hoffenheim şi par să se îndrepte spre prima victorie din acest sezon de Bundesliga.

La primul meci cu Thomas Schneider pe bancă, Stuttgart a început în forţă partida şi a reuşit să deschidă scorul prin Rudiger în minutul 12 din pasa lui Maxim. În minutul 19 a intrat în acţiune "cuplul" mortal al lui VfB: Maxim a pasat din nou decisiv şi Ibisevic a înscris. În minutul 26 volland a redus din handicap şi a marcat pentru Hoffenheim. Peste doar două minute, Maxim a reuşit să-şi treacă şi el numele pe lista marcatorilor. În actul secund, Ibisevic a izbutit "dubla" - minutul 47.

Internaţionalul român şi-a continuat prestaţia excelentă şi a reuşit să marcheze pentru a doua oară în minutul 55; reuşita lui Maxim a fost una excepţională. În minutul 63 Ibisevic a dus scorul la un incredibil 6-1.

În minutul 68 Maxim a fost schimbat cu Cacau. Românul a primit şi un cartonaş galben în minutul 58. Meciul s-a încheiat cu scorul de 6-2 pentru Stuttgart: Firmino a marcat în minutul 87 pentru oaspeţii de la Hoffenheim.

Înaintea acestui meci, Stuttgart se află pe locul 17 în campionat - poziţie retrogradabilă.