VIDEO INCREDIBIL Palermo înscrie cu capul, de la 45 de metri

5 oct 2009 98 afişări Campionate Externe
VIDEO INCREDIBIL Palermo înscrie cu capul, de la 45 de metri VIDEO INCREDIBIL Palermo înscrie cu capul, de la 45 de metri

Atacantul echipei Boca Juniors, Martin Palermo, a înscris,duminică, un gol cu capul de la 45 de metri, aducând astfelvictoria formaţiei sale în meciul de pe teren propriu cu VelezSarsfield, scor 3-2, din etapa a VII-a a turneului Apertura dinArgentina, informează cotidianul Marca.

Martin Palermo a marcat în minutul 74, profitând de faptul căportarul echipei adverse, German Montoya, a respins mingea îndirecţia sa. Celelalte două goluri ale învingătorilor au fostînscrise de Sebastian Battaglia '32 şi Juan Roman Riquelme '64.Pentru Velez a marcat Leandro Caruzzo, în minutele 6 şi 47.