VIDEO | Gol spectaculos reuşit de Răzvan Marin! Românul a oferit şi o pasă de gol în victoria din Cupa Belgiei

21 sep 2017 2954 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Mijlocaşul Răzvan Marin a înscris un gol pentru Standard Liege, care a învins, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, formaţia din liga a treia KSK Heist şi s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Belgiei.

Răzvan Marin a marcat al doilea gol al echipei sale, în minutul 31, la trei minute după ce Carlinhos a reuşit deschiderea scorului. În minutul 64, internaţionalul român a centrat decisiv la golul înscris de Orlando Sa, pentru ca Duje Cop să stabilească scorul final, în minutul 71.

În ultimele 15 minute, Standard a evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Paul-Jose M'Poku, pentru cumul de cartonaşe galbene.

A fost primul gol marcat în acest sezon de către Răzvan Marin, care a mai jucat patru meciuri în campionat. Mijlocaşul în vârstă de 21 de ani a fost integralist.

Tot miercuri seară, în Cupa Belgiei, mijlocaşul Dorin Rotariu a reuşit o dublă în partida câştigată de Royal Mouscron, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa divizionarei secunde AFC Tubize.