VIDEO & FOTO | Şumudică şi Săpunaru au "explodat" de nervi în ultimul meci al lui Kayserispor! La un pas de o bătaie generală. "Adebayor şi-a pierdut ceasul când l-a lovit mingea în braţ"

28 nov 2017 6882 afişări Campionate Externe

Kayerispor, echipa lui Marius Şumudică, a reuşit un egal pe teren propriu, 1-1 cu Başakşehir, însă golul egalizator a venit în urma unui henţ nesemnalizat de arbitru. Faza i-a făcut pe Şumudică şi Săpunaru să aibă o criză de nervi. Fundaşul central a intrat într-un conflict la care au participat mai mulţi fotbalişti şi l-a împins pe unul dintre adversari.

Săpunaru a scăpat fără cartonaş, deşi adversarul a stat întins pe jos o perioadă. La aceeaşi fază, Tiago Lopes, un alt fost fotbalist în Liga 1, a fost avertizat de către arbitru. Şumudică a "explodat" şi el pe banca de rezerve şi, la final, a făcut praf arbitrjaul.

Kayserispor a deschis scorul prin Umut Bulut în minutul 9, iar oaspeţii au egalat în minutul 38, prin Emmanuel Adebayor, după o fază la care Marius Şumudică u acuzat o preluare cu mâna a atacantului trecut pe la Arsenal.

”Nu mă plâng de greşelile arbitrului, nu sunt un antrenor plângăcios. Adebayor şi-a pierdut ceasul când l-a lovit mingea în braţ. E un bun actor, la pauză mi-a zis că a fost henţ. Vreau doar respect, dacă nu pierdeam puncte azi şi cu Trabzonspor eram pe locul doi acum. Mircea Lucescu a venit în vestiarul nostru şi mi-a felicitat jucătorii. Am jucat bine în faţa celei mai bune echipe din Turcia. Am fost de zece ori mai buni decât adversarii noştri", a declarat Şumudică pentru Hurriyet.